Sprzedaż linuksa

Ostatnio w media markt widzialem linuksa suse 10.0 za 165 zł tyle nagranie płyty i karton chyba nie kosztuje bo linuksa samego nie mozna sprzedawac chyba? co wy na to? :o :o

http://ftp.task.gda.pl/pub/linux/SuSE-Linux/

tu ściągniesz za darmo :mrgreen:

ciekawe za co te 165 zł :mrgreen: :mrgreen:

oczywiscie ze mozna (robi to novell, redhat, mandriva)

miedzy innymi za drukowany podrecznik

a może to wersja enterprise, ona jest płatna z tego co się orientuję kosztuje 50$ albo 150$ i tutaj cena mogła by się zgadzać…

adikiekrz firma novell sprzedaje SuSe. Natomiast OpenSuSe jest za darmo.

Mandrivia np. ma kilka wersji m.in Power Pack, która także jest sprzedawana.

:wink:

Korzystałem z tego płatnego suse, bardzo stabilnie i przyjemnie się pracowało, są sterowniki nvidia w aktualizacjach, stery do ati chyba natywnie, podrecznik - szczerze mówiać średniej jakości. Kodeki audio-video trzeba dociągać. Jest jeszcze kilka róznic co do openSuse, ale to dla bardziej zaawansowanych. Własciwie nic takiego suse 10 nie oferuje jak na tą cenę, jest chyba tez pomoc techniczna, ale jesli choci o sam system to jakis wielkich bajerów nie ma.

Myślę za taką cenę wolałbym teraz mandrivę z cedegą, przynajmniej w gierki windowsowe bym sobie pograł. Mandriva sie juz lepiej stara sprzedać. A najlepszy linuks to i tak darmowy linuks :mrgreen: Jednak kupowanie linuksa ma jak najbardziej sens, jesli ktos nie ma czasu na naukę i konfiguracje to czemu nie, zwłaszcza ze zazwyczaj jest 2X tańszy od windy.

jesli o mnie chodzi do tym nie kupił linuxa bo co kilka miesiecy pojawia sie nowsza wersja i jak prawie niczym sie nie rozni to już wogle.

Większość płatnych linuksów ma okres około 2 lat, że masz za darmo kolejne wersje i mozesz je pobrac z neta

No i co z tego? :expressionless: Mozesz upgrade przeciez zrobic, to nie windows…

Prosze nie wypowiadaj sie jesli nie masz pojęcia :?