Sprzedaż Office 2007 a licencja 3 stanowiskowa

(Groldominika) #1

Zamierzam w najbliższych dniach zakupić Office 2010 Home & Student. Dotychczas byłam posiadaczką Office 2007 Dla użytkowników domowych. Obiło mi się o uszy że moja wersja Office jest na licencji FPP. Niewiele na ten temat znalazłam informacji dla tego chcę zapytać się Was i być pewna co do mego rozumowania. Otóż na 3 komputerach w domu posiadam zainstalowany właśnie ten pakiet i ostatni komputer został aktywowany w czerwcu br.. - czyli już ponad 90 dni. Czy w takim razie mogę teraz odsprzedać ten pakiet i ktoś kto kupi będzie miał możliwość bez przeszkód zainstalować go na maksymalnie 3. komputerach?

(fiesta) #2

Jak odinstalujesz w siebie, to tak :).

(Groldominika) #3

A te 90 dni liczonych jet od aktywacji czy od momentu odinstalowania? Bo nie chcę by później okazało się iż nie da się u nabywcy aktualizować.

(jaru_r) #4

Nie ma znaczenia, ile dni upłynęło od aktywacji - to jest wersja BOX na 3 stanowiska, a więc chodzi o to, że może być jednocześnie zainstalowana na 3 maszynach. Jeśli odinstalujesz program ze swoich trzech komputerów, to ktoś inny może go zainstalować na trzech innych komputerach jednocześnie.

(Groldominika) #5

Ok dziękuję za sprostowanie, a proszę powiedźcie mi czy jest możliwość sprawdzić ile razy aktywowałam Officea? Czy dzwoniąc na MS mogę uzyskać taką informację?

(jaru_r) #6

..a możesz powiedzieć, po co Ci taka informacja? Każda aktywacja jest rejestrowana w bazie MS, ale telefonicznie raczej na pewno takiej informacji nie uzyskasz - dzwoni się dopiero w razie problemów z aktywacją.

(Groldominika) #7

Pytam gdyż chciała bym być pewna kiedy ostatnio aktywowany był office bo w systemie takowej informacji chyba nigdzie nie znajdę. Ale jeśli nie ma znaczenia kiedy był aktywowany w momencie jego sprzedaży usunę z dysku i mogę być spokojna.

(CzajAn) #8

Nie wprowadzaj w błąd :!: 90 dni, o których pisze autorka wątku ma znaczenie, takie jest zabezpieczenie MS przed masową aktywacją produktów na licencji BOX i są zdaje się zapisy na ten temat również z postanowieniach licencyjnych. Co prawda aktywacja telefoniczna powinna powieść się be większych problemów, ale nabywca programu może wyrażać niezadowolenie z racji niepowodzenia aktywacji internetowej.

Od momentu aktywacji - nie słyszałem o konieczności zgłaszania do M$ faktu odinstalowania ich oprogramowania, tym samym M$ nie ma na tym kontroli, a więc oznacza to, że nie może tym sposobem wnioskować o ilości stanowisk, na których dany klucz jest używany.

Reasumując:

.

(jaru_r) #9

Nie wprowadzam w błąd - przenosiłem chyba po miesiącu instalacje na nowe maszyny i jakoś wszystko aktywowało się bez problemu - sprawdzone osobiście! ..a Ty sprawdzałeś, czy tylko tak sobie piszesz? :expressionless:

(CzajAn) #10

Oczywiście, że sprawdzałem - próba wykonania czwartej aktywacji (miesiąc po pierwszej) zakończyła się porażką

Fuksiarz jesteś 8)