Sprzedaż Office 2007 a licencja 3 stanowiskowa

Zamierzam w najbliższych dniach zakupić Office 2010 Home & Student. Dotychczas byłam posiadaczką Office 2007 Dla użytkowników domowych. Obiło mi się o uszy że moja wersja Office jest na licencji FPP. Niewiele na ten temat znalazłam informacji dla tego chcę zapytać się Was i być pewna co do mego rozumowania. Otóż na 3 komputerach w domu posiadam zainstalowany właśnie ten pakiet i ostatni komputer został aktywowany w czerwcu br… - czyli już ponad 90 dni. Czy w takim razie mogę teraz odsprzedać ten pakiet i ktoś kto kupi będzie miał możliwość bez przeszkód zainstalować go na maksymalnie 3. komputerach?

Jak odinstalujesz w siebie, to tak :).

A te 90 dni liczonych jet od aktywacji czy od momentu odinstalowania? Bo nie chcę by później okazało się iż nie da się u nabywcy aktualizować.

Nie ma znaczenia, ile dni upłynęło od aktywacji - to jest wersja BOX na 3 stanowiska, a więc chodzi o to, że może być jednocześnie zainstalowana na 3 maszynach. Jeśli odinstalujesz program ze swoich trzech komputerów, to ktoś inny może go zainstalować na trzech innych komputerach jednocześnie.

Ok dziękuję za sprostowanie, a proszę powiedźcie mi czy jest możliwość sprawdzić ile razy aktywowałam Officea? Czy dzwoniąc na MS mogę uzyskać taką informację?

…a możesz powiedzieć, po co Ci taka informacja? Każda aktywacja jest rejestrowana w bazie MS, ale telefonicznie raczej na pewno takiej informacji nie uzyskasz - dzwoni się dopiero w razie problemów z aktywacją.

Pytam gdyż chciała bym być pewna kiedy ostatnio aktywowany był office bo w systemie takowej informacji chyba nigdzie nie znajdę. Ale jeśli nie ma znaczenia kiedy był aktywowany w momencie jego sprzedaży usunę z dysku i mogę być spokojna.

Nie wprowadzaj w błąd :!: 90 dni, o których pisze autorka wątku ma znaczenie, takie jest zabezpieczenie MS przed masową aktywacją produktów na licencji BOX i są zdaje się zapisy na ten temat również z postanowieniach licencyjnych. Co prawda aktywacja telefoniczna powinna powieść się be większych problemów, ale nabywca programu może wyrażać niezadowolenie z racji niepowodzenia aktywacji internetowej.

Od momentu aktywacji - nie słyszałem o konieczności zgłaszania do M$ faktu odinstalowania ich oprogramowania, tym samym M$ nie ma na tym kontroli, a więc oznacza to, że nie może tym sposobem wnioskować o ilości stanowisk, na których dany klucz jest używany.

Reasumując:

.

Nie wprowadzam w błąd - przenosiłem chyba po miesiącu instalacje na nowe maszyny i jakoś wszystko aktywowało się bez problemu - sprawdzone osobiście! …a Ty sprawdzałeś, czy tylko tak sobie piszesz? :expressionless:

Oczywiście, że sprawdzałem - próba wykonania czwartej aktywacji (miesiąc po pierwszej) zakończyła się porażką

Fuksiarz jesteś 8)