Sprzedaż pakietu Office

Witam,

Posiadam pakiet Microsoft Office 2010 Professional Box - nowy. Załóżmy, że wygrałem/dostałem w prezencie. Obecnie nie potrzebuje takiego oprogramowania dlatego też mam zamiar go sprzedać, przy czym chcę żeby wszytko było legalnie. Z tego co widzę, takie oprogramowanie zwykle nabywają firmy dla których liczy się faktura VAT, a tej niestety, jako osoba prywatna nie mogę wystawić (mam rację?). Czy mogę sobie po prostu sprzedać na allegro i nie martwić się o żadne sprawy urzędowe/skarbowe? A może jest jakaś możliwość legalnego odsprzedania tego oprogramowania innym dystrybutorom?

Proszę więc o wszelkie rady dotyczące sprzedaży takiego oprogramowania przez osobę fizyczną.

Przecież jak piszesz jest to wersja pudełkowa czyli BOX, (a nie OEM) więc możesz ją sprzedać komu tylko zechcesz.

Ok, a co w przypadku kiedy na opakowaniu jest etykieta “Sample - not for resale”? Wygrałem pakiet w konkursie.

Czy jest coś niejasnego w owym napisie ??

Nie do odsprzedaży, jak by ktoś miał wątpliwości …

:wink:

Na np. allegro mogą Ci usunąć, a poza tym sprzedaż takiego office’a jest nielegalna, możesz co najwyżej go podarować.