Sprzedaż reklamy na własnej stronie przez Allegro

Witam. Takich tematów było wiele, jednak każdy mówił coś innego, a zależy mi na jednoznacznej informacji: chcę sprzedać powierzchnię reklamową na własnej stronie - powiedzmy że 100zł za miesiąc emisji. Jak taką transakcję przeprowadzić z reklamodawcą? Czy mogę tego dokonać przez allegro? Ta droga byłaby najprostsza, bez paprania się z umowami.

Zawsze jest umowa, choć może być nie tylko na piśmie, ale też zawarta na odległość czy ustnie.

Jeśli nie ma warunków spisanych na piśmie, może być później problem udowodnienia warunków w przypadku ewentualnej sprawy sądowej, gdy któraś strona się nie wywiąże. Umowa to po prostu spis, co się dostaje w zamian za określoną opłatę (lub inne świadczenie), może to być nawet jedno zdanie (jeśli czegoś nie ma w umowie, reguluje to Kodeks Cywilny).

Przez Allegro też można.

Dziękuję za odpowiedź. Zamierzam wystawić ofertę w serwisie Allegro i w jej treści opisać wszelkie warunki (czyli że oferta dotyczy emisji reklamy na czas 1 miesiąca poprzez baner 720x90, koszt to 100zł etc.). Pozostaje kwestia podatku: czy muszę podjąć rozliczenie w dokumencie PIT ze sprzedaży, czy kwota jest na tyle niska, że nie ma takiej konieczności?

W PIT trzeba to napisać ale jest kwota wolna od podatku (jest to coś chyba 3 tyś) i nic nie zapłacisz.