Sprzedaż systemu operacyjnego

(Mackobdg29) #1

Mam pytanie dotyczące systemu windows xp home wersja oem czy system ten moge odsprzedać dodam że był już raz zainstalowany ale został usunięty z komputera i jest kompletny płyta naklejka oraz pełna dokumentacja wraz z fakturą?

(pysiu) #2

Jeśli dodatkowo dołączysz płytę główną to możesz sprzedać inaczej jest to nielegalne :stuck_out_tongue:

(Agropol1991) #3

paradoks :-o

(fiesta) #4

Nie paradoks tylko warunki licencji OEM, dlatego jest on o wiele tańsza od wersji BOX.

(Godlike) #5

A to i ja przy okazji zapytam bo czytalem juz na ten temat baaardzo rozne rzeczy... Czy ta licencja OEMowa jest "przyczepiona" do plyty czy procesora? Dokladniej chodzi mi o to czy, w sytuacji kiedy mam kompa ze spalona plyta glowna ktora wymienie na zupelnie inna, da sie zachowac jakos legalnosc systemu ktory mialo sie zainstalowany na tym komputerze?

(pysiu) #6

Jest przypięta do płyty głównej ale w razie spalenia dzwonisz do Microsoft polska i mówisz że spalona przedstawisz dokumenty i dostaniesz nowy klucz :slight_smile:

(Godlike) #7

Mozesz powiedziec dokladniej jakie dokumenty?

(Frog) #8

OT --> Kosz

Poza tym pysiu na forum piszemy po polsku - oznacza to również poprawność ortograficzną, gramatyczną i stylistyczną. Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(niezDarek) #9

chodzi o:

-płytę z systemem

-dowód zakupu(paragon, faktura)

-naklejka z kluczem licencyjnym

(Godlike) #10

Aha, tyle mam więc jest szansa ze da się to jakoś załatwić. Dzięki. :smiley: