Sprzedaz Visty OEM

Witam

Od razu po pojawieniu się nowego systemu Windows Vista na polskim rynku, zakupiłem sobie wersję Home Premium w wersji OEM (ok.370 zł).

Przez rok użytkowania system ten chodził coraz wolniej na moim laptopie. W wyniku tego postanowiłem powrócić do windows XP.

Mam pytanie: czy mógłbym teraz sprzedać komuś na Allegro wersję OEM, czy tylko wersja BOX umożliwia migrowanie na wiele komputerów?

Nie chciałbym sprzedać komuś systemu który mógłby nie działać na innym komputerze.

wersji OEM nie można sprzedać i używać na innym komputerze bo jest ona zarejestrowana tylko i wyłącznie na Twój komputer

Jeśli system nie był kupowany wraz z komputerem tylko osobno, masz prawo odsprzedać ale chyba tylko jeśli nie był instalowany i rejestrowany. Chyba, że po odsprzedaniu możliwe jest ponowna rejestracja systemu na nowym komputerze jak w przypadku wymiany płyty głównej, sama akcja nie mam pewności czy jest legalna ale klient będzie miał trochę zachodu, żeby na nowo zarejestrować system. Jeśli system jednak był dołączony do komputera, możesz odsprzedać wyłącznie z komputerem.

Pozdrawiam!

Nawet jak nie był dołączony do laptopa można go sprzedać razem z nim (bo do niego został przypisany). Sprzedać samego OEMa, wcześniej aktywowanego i rejestrowanego nie jest zgodna z warunkami licencji.

Trzeba pamiętać że decydując się na OEM po instalacji zawsze jest już przywiązany do komputera i nie można go ani oddać ani sprzedać bez komputera bo i naczej osoba obdarowana nie bedzie mogła legalnie używać .

Viste zakupiłem oddzielnie. W laptopie standardowo zainstalowany jest XP

No i co z tego że oddzielnie ale aktywowałeś ją i na tym koniec zostaje tylko u ciebie jako legal:)

poczytaj viewtopic.php?f=7&t=324584 Przekazywanie praw własności OEM XP , VISTA , OFFICE

No tak, chciałem już zakończyć dyskusję. System został aktywowany więc pudełko przeleży zakurzone na półce

Ale to nie masz czym się przejmować, sprzedasz komputer wraz z systemem, najwyżej koszt zakupu systemu wliczysz w cenę komputera :slight_smile:

Pozdrawiam!

OK a jeśli mi ktoś ukradnie kompa? oczywiście przed tym zainstalowałem i aktywowałem Vistę? :smiley:

To i tracisz licencje na system.

Kupując nowy komputer, niestety ale musisz kupić nowy system, tej wersji od skradzionego komputera już nie możesz legalnie zainstalować. Tak samo chyba jest w przypadku zepsutych płyt głownych. Wymieniasz płytę główną to i system musisz kupić nowy, głupie ale niestety taka jest głupia licencja, na którą musisz się zgodzić jeśli chcesz używać systemu w wersji OEM.

Pozdrawiam!