Sprzedaż Visty w MSDN AA

Witam, mam taki problem. Otóż jestem absolwentem pewnej uczelni, a jak wiadomo Microsoft udostępnia swoje systemy studentom w ramach licencjii MSNA AA. Ja mam Viste z uczelni, ale na moim kompie nie chodzi ona zbyt dobrze. Chciałbym ją więc umieścić na allegro. Wie ktoś może czy taka sprzedaż jest legalna?

:x

Oczywiście że NIE :!:

Zaraz zaraz Napisałeś

a to nie jest tak że już tego nie powinieneś mieć skoro nie jesteś już studentem???

jeżeli instalacja odbyła się podczas “studentowania” (:P), to system można nadal używać (aż padnie, bądź aż się go samemu usunie).

NIe znam zasad tego licencjonowania a studia kończyłem w epoce Win 3.11 więc mylić się mogę.

To by znaczyło że np. robiąc se obraz jakimś Ghostem lub Paraonem to se można używać aż do całkowitego padu sprzętu nawet??? Dziwne… A papier jakiś na to jest? Co z przekazaniem komputera komuś?

to już jest licencja na siłę.

aczkolwiek raczej nie do wykrycia więc teoretycznie można by tak postępować. byle by wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że system był zainstalowany podczas naszej edukacyjnej kariery na uczelni.

no tu jest normalnie. system musi się znajdować na komputerze, gdzie student mieszka czy tam gdzie jest zameldowany (bo tak jest, prawda?), więc o żadnym przekazaniu mowy nie ma, chyba, że bratu, który z nami mieszka :stuck_out_tongue:

No właśnie. Dostałeś ją za darmo i jeszcze chcesz na tym zarobić??

:x

System możesz zainstalować na swoim komputerze. Możesz na nim pracować do woli. Twoja najbliższa rodzina (mama, tata, brat…) też mogą!

Tak, jak sobie wydrukujesz podczas ściągania, ale i uczelnia może potwierdzić prawdę.

Jeśli sprzedajesz komputer komuś to system należy odinstalować, bo to system “studencki”, a więc:

jest to karane, to pierwsze, a po drugie dostałby pewnie “po głowie” bo ten system nie można sobie instalować ile się chce, tzn. można ale na innych kluczach pochodzących z uczelni (1-5razy na jednym kluczu).

ok przyznaje, że to głupi pomysł, chciałem się tylko upewnić:)