Sprzedaż w10 albo upgrade do pro

Kupiłem kiedyś w8 home, potem był upgrade do 8.1 i do 10

  1. czy mógłbym używać legalnie 8.1 pomimo zaakceptowania licencji upgrade do 10 ? Minęło więcej czasu niż 1mc

  2. gdybym sprzedał płytke z w8 to czy nabywca mógłby używać w8/w10 ?

  3. nie mogę znaleźć oferty upgrade w10 home do pro po za sklepem ms a cena tam jest taka jak nówka pro więc bez sensu

widział ktoś takie oferty ?

  1. kupując wersje pro mam prawo do downgrade do w7. Czy to będzie ten sam serial ?

Masz jedną licencje, nie możesz sprzedać Win 8 i nadal używać Win 10.

  1. Nie, ale biorąc pod uwagę pewne sprawy - nikt ci tego nie zabroni.

  2. Nie. Jeśli sprzedasz “płytkę” to razem z wszystkimi ugradeami których dokonałeś, a jesli to OEM - to razem ze sprzętem.

  3. Cóż - jest jak jest …

  4. Nie.

Co do 1 pytania możesz nadal korzystać z licencji na 8. Warunkiem jest usunięcie 10 i postawienie 8 .

nie, nie chodzi mi po o aby sprzedać windowsa i jednocześnie używać tej samej licencji. Różne rzeczy odrzucają mnie  w 10, chociażby wygląd w Ustawieniach i zastanawiam się czy nie wrócić na parę lat do w7 dopóki się coś nie polepszy.

Przeczytałem, że w10 pro daje prawo do downgrejdu do w7 pro stąd te pomysły na sprzedaż home i zakupu pro. Tylko teraz wydaje mi się, że to działa tak że najpierw trzeba kupić w7 pro, zrobić upgrade do w10 pro i potem downgrade

Mam wersje oem więc jeśli miałbym sprzedać ze sprzętem to w sumie mógłbym chyba z dowolnym

Jeśli nie 10 to już lepiej 8.1 , do tej wersji aktualizacji i wsparcia z zakresu bezpieczeństwa przez najbliższe lata nie zabraknie a 7ka niestety to dla MS  zamknięty rozdział w Historii.

  1. tak, musisz tylko przeinstalować ponownie na 8/8.1 używając zakupionego klucza do win8

  2. jeżeli sprzedasz z kluczem, to kupujący ma pełną licencję do win8/8.1 i win10 aktywowanego kluczem z upgrade win8

  3. nie masz prawa. downgrade jest możliwe do 2 wersji wstecz, czyli 8.1 i 8

Wg. EULA po zakupie W10 Pro można robić downgrade do wersji 8.x, lub właśnie do Windows 7 (oczywiście do czasu, gdy MS prowadzi support dla wcześniejszych wersji).

Samą płytę możesz sprzedać, nikt Ci tego nie zabroni, ale licencji już sprzedać nie możesz, jeśli to licencja OEM. Jeśli to licencja BOX, to możesz odsprzedać ją razem z płytą. Licencja OEM jest przypisana do sprzętu, tak więc chcąc sprzedać Windowsa, musisz sprzedać cały komputer. Chcąc sprzedać komputer, musisz przekazać go z Windowsem, nie możesz zatrzymać sobie licencji.

Nie z dowolnym, lecz ze sprzętem, na którym aktywowałeś Windowsa.

Jeśli masz już aktywowaną licencją na W10, to wg mnie kupno W7Pro czy W10Pro to zbędny wydatek. Uzyskałeś już licencję na W10, więc zainstaluj sobie W8 i gdy uznasz, że chcesz 10, to sobie ją zainstalujesz (licencja jest już przypisana do Twojego komputera, na którym aktywowałeś 10).