Sprzedaż win7 box

(Musztarda Po Obiedzie3) #1

Mam takie pytanie: mam win7 box ze sklepu i czy mogę go teraz sprzedać legalnie na allegro oraz czy będzie działał na innym komputerze (co do drugiego chcę sie upewnić)?

(apanasiuk) #2

Wersja box będzie działać na innym komputerze ponieważ nie jest przypisana do komputera.

(fiesta) #3

Nie za bardzo rozumiem Twojego zapytania, skoro jest to wersja BOX to możesz ją odsprzedać legalnie pod warunkiem odinstalowania z komputera na którym była poprzednio zainstalowana.

(Musztarda Po Obiedzie3) #4

wielkie dzięki

a tak na wszelki wypadek: nie muszę go odinstalować najpierw żeby działał na innym komputerze (sory że tak o wszystko pytam ale nie chcę wdepnąć w coś)?

(Pablo_Wawa) #5

Licencja mówi, że właśnie musisz, ale technicznie nie jest to możliwe do wyegzekwowania.

(Kplodygowice1) #6

windowsa musisz odinstalować przed sprzedażą dalej

czy to box czy oem, którego też można odsprzedawać

linuxa bez względu czy to box czy oem nie musisz odinstalowywać :smiley:

(fiesta) #7

Bzdura, a jak już to tylko z komputerem na którym został zainstalowany.

(Pablo_Wawa) #8

Niezupełnie: http://forumprawne.org/prawo-autorskie/32755-nie-legalny-windows-na-aukcjach-internetowych.html

(Kplodygowice1) #9

z płytą główną fiesta,a nie z całym komputerem.

lecz sprzedać można i jest to jak najbardziej legalne

(Pablo_Wawa) #10

Nie rozumiem tej dyskusji. Sprawa jest jasna:

1. mając wersję BOX można ją dalej odsprzedać, ale oczywiście trzeba odinstalować obecną wersję (rzecz oczywista - jest jedna licencja na jedno stanowisko)

2. mając wersję OEM można ją sprzedać:

a) według Microsoftu: tylko wraz z zakupionym sprzętem komputerowym - sprawa tyczy się tylko kwestii licencjonowania

b) według polskiego prawa: można sprzedać samą naklejkę (licencję) - patrz link podany przeze mnie powyżej - będzie to zgodne z (polskim i europejskim) prawem, ale nie będzie zgodne z licencją producenta