Sprzedaż win7 box

Mam takie pytanie: mam win7 box ze sklepu i czy mogę go teraz sprzedać legalnie na allegro oraz czy będzie działał na innym komputerze (co do drugiego chcę sie upewnić)?

Wersja box będzie działać na innym komputerze ponieważ nie jest przypisana do komputera.

Nie za bardzo rozumiem Twojego zapytania, skoro jest to wersja BOX to możesz ją odsprzedać legalnie pod warunkiem odinstalowania z komputera na którym była poprzednio zainstalowana.

wielkie dzięki

a tak na wszelki wypadek: nie muszę go odinstalować najpierw żeby działał na innym komputerze (sory że tak o wszystko pytam ale nie chcę wdepnąć w coś)?

Licencja mówi, że właśnie musisz, ale technicznie nie jest to możliwe do wyegzekwowania.

windowsa musisz odinstalować przed sprzedażą dalej

czy to box czy oem, którego też można odsprzedawać

linuxa bez względu czy to box czy oem nie musisz odinstalowywać :smiley:

Bzdura, a jak już to tylko z komputerem na którym został zainstalowany.

Niezupełnie: http://forumprawne.org/prawo-autorskie/32755-nie-legalny-windows-na-aukcjach-internetowych.html

z płytą główną fiesta,a nie z całym komputerem.

lecz sprzedać można i jest to jak najbardziej legalne

Nie rozumiem tej dyskusji. Sprawa jest jasna:

  1. mając wersję BOX można ją dalej odsprzedać, ale oczywiście trzeba odinstalować obecną wersję (rzecz oczywista - jest jedna licencja na jedno stanowisko)

  2. mając wersję OEM można ją sprzedać:

a) według Microsoftu: tylko wraz z zakupionym sprzętem komputerowym - sprawa tyczy się tylko kwestii licencjonowania

b) według polskiego prawa: można sprzedać samą naklejkę (licencję) - patrz link podany przeze mnie powyżej - będzie to zgodne z (polskim i europejskim) prawem, ale nie będzie zgodne z licencją producenta