Sprzęt a temperatury?

http://sklep.komputronik.pl/Plyty_glown … ,id,30388/

http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce … TV_2x.html

Chipset jak dotykam delikatnie parzy w spoczynku

A Grafa pokazuje ok 63

Pytanie jest takie czy to nie jest za gorące ??

Jak dotykam radiatora na chipset to parzy w palce

No i ta grafa 70 w spoczynku

Przy NF 4 to normalne że jest gorący. Jeżeli się znasz możesz założyć wentylator na chipset. Co do grafy nie jest żle. Mój kumpel mial 90c. Zmierz temperature w stresie. Przy pasywnym chłodzeniu grafy warto żebyś miał dobry przepływ powietrza w obudowie. Masz jakieś wentyle?

NF4 należy do chłodnych chipsetów.

Zmień pastę na mostku, na Arctic Silver 5, lub Zalman STG1. Jak nie pomoże , dodaj wentyla na radiator. Poukładaj kable żeby nie blokowały przepływu.

Grafika wszystkie pasywne Gigabyte się grzeją, przydał by się wentyl na karcie.

W Asusach kładą fabrycznie paste nie to co w Gigabyte na taśmie termoprzewodzącej. :?

Każda firma kładzie pastę, tylko te pasty często są źle położone i często są kiepskiej jakości, zwykłe sylikony.

No niestety nie. Z dwóch Gigabytów ściągałem juz aluminiową taśmę termoprzewodzącą. Tylko tak jak mówisz np. w Asusach zawsze tylko troche pasty na środku. Nawet nie rozsmarowane po calości powierzchni. :?

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 12:50

Gigabyte

Kurde nie po to kupuje żeby to potem przerabiać, dokładać wentyle

Specjalnie kupiłem bez żeby było cicho

Uruchom 3DMark albo pograj z pól godziny w jakaś gierke na porządnych detalach. I wtedy napisz nam jaka masz temperature. Powtarzam czy masz jakieś wentyle w obudowie bo przy pasywnym chłodzeniu grafy to ważne.

Ponad 80 stopni “FAR CRY” wentyl dodatkowy mam wyłączony (cisza)

w pokoju tez chłodno bo temperatura około 16 stopni

Włącz ten dodatkowy i zobacz czy to coś pomoże. Jest gorąca ale jak dla mnie w normie(jak to pasyw :? )

Ps: zawsze można dokupić potencjometr do wentyla :wink:

Mam nawet w obudowie jest ale to właściwie nic nie daje

teraz to teraz ale w lato to nie wyda :frowning:

Ps:gwarancja tego nie obejmie jak sie zjara cos

Przecież chłodzenie które teraz masz na grafie załozył producent(oryginalne)?! Zgadza sie? Jeżeli się coś stanie a Ty nic nie ruszałeś to w razie czego muszą uznać !!

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 14:04

Polecam ten

Sam taki posiadam i jest naprawde wporządku. Do zestawu masz dołączone radiatroki na ramy do przyklejenia plus potencjometr do regulacji obrotów żeby nie było za głośno. :slight_smile: Jestem pewien że nawet przy małych obrotach wiatraczka(cisza) o wiele lepiej będzie on chłodził Twoja grafike :wink:

Ps: pamiętaj tylko żebyś nie sprzedawał oryginalnego chłodzenia bo w razie gwarancji będziesz musiał je załozyć.

Dzięki za pomoc mam 3 lata gwarancji

jak producent uznal ze radiatorki wystarcza to chyba wystarcza hehe