Sprzęt audio do metalu ~400zł

Rozglądam się za jakimiś głośnikami lub miniwieżą do 400zł.

 

Liczy się dla mnie jakość dźwięku i brzmienie (Thrash, Death Metal) oraz posiadanie bezprzewodowego pilota.

 

Wpadła mi w oko Pioneer X-HM10-K, ale niestety jest już nie do dostania, więc po dalszym rekonesansie natknąłem się na:

 

http://www.morele.net/miniwieza-samsung-mm-e330-498229/

 

Źródłem dźwięku będzie laptopowa integra, a ja audiofilem nie jestem. Po prostu szukam najlepszej możliwej opcji przy tym budżecie.

 

Jakieś propozycje lub opinie?

Do integry to każdy będzie dobry. Podjedź gdzieś gdzie mają szeroką wystawę i sprawdź na telefonie, jakość będzie porównywalna (chociaz mój Live with Walkman gra o niebo lepiej od integry). Zwróć uwagę na możliwość regulacji brzmienia - lepiej to robić na wzmacniaczu niż źródle sygnału.

 

Jeżeli nie oczekujesz dodatków typu radio FM, CD itp, to sugerowałbym za rozejrzeniem się za zestawem typowo komputerowym - chociaż rzadziej mają piloty RF, to nie trafiłem jeszcze na Creative’a / Logitecha w takiej cenie, który grał źle.

 

Jako pilota możesz wykorzystać telefon, chociaż znowu - regulujesz wówczas źródło (laptopa), a nie wzmacniacz.

 

W jaki spobób mogę to zrobić?

 

Jedyne głośniki jakie znalazłem z pilotem to Solo6C, ale przekraczają one trochę budżet :stuck_out_tongue:

Dla winampa prykładowo:

albo googlaj za nazwa_odwarzacza remote control na markecie, iStore czy jaki tam masz OS na telefonie.

Ja używam foobara, dzięki za informacje :wink:

A nie lepiej dobre głośniki do kompa w takim przypadku?

 

Cena myślę że mniejsza a do tego kupisz coś już z dobrym SUB.

Z foobarem też nie powinno być problemu (przynajmniej na andku), a pilota możesz przetestować nawet przed zakupem zestawu.

 

@pepo9: Oczywiście, dlatego gadamy jak “ominąć” wymaganie Osimaru w postaci bezprzewodowego pilota :wink:

 

Do 400 zeta będzie poprawny 2.1 lub bardzo poprawne stereo. Przy thrash/death sub potrafi przeszkadzać (no chyba że podwójne kopy mają masować płuca). \m/

Skłaniałbym się ku zestawowi 2.0 :wink: Obecnie mam Logitech x-230.

 

Co myślicie o http://allegro.pl/glosniki-modecom-mc-hf60-60w-drewno-fv-nowe-krk-i4080704205.html?

Wyglądają ładnie, zawsze to namiastka drewna a nie plastik, ale najlepiej jak porównasz sam czy jakieś mniejsze kolumienki, ale renomowanego producenta nie zagrają lepiej (do 400 to coś od bose się nawet znajdzie).

To wcale nie jest taka firma krzak, jakby Ci się mogło wydawać. Rzuć okiem:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

 

Na jakiej zasadzie działają te piloty na andku? Przez internet?

Nie będę polemizował, bo nie używałem / testowałem modecom’a w tym przedziale cenowym.

 

Co do pilota - kiedy się takim bawiłem, to po wifi… czy przez internet się potrafią sparować z komputerem - niestety nie pamiętam. Z resztą, WiFi powinno wystarczyć (może poza zdalnym straszeniem domowników, ale to da się zrobic inaczej).

Ok dzięki. Postanowiłem się wstrzymać, aż nazbieram na dobry sprzęt.

Tak więc zostaję na chwilę obecną przy x-230 od logitecha, muszę jedynie popracować nad wysokimi tonami w equalizerze w foobarze, o czym muszę trochę jeszcze poczytać :slight_smile:

Tutaj nie ma co do czytania o equalizacji :P. Po prostu włączasz korektor i ustawiasz w taki sposób, żeby Tobie odpowiadało ustawione brzmienie, a nie że tak doradzili na necie. Każdy sprzęt, każde pomieszczenie gra inaczej, więc porady forumowe o tym, że “tak należy ustawić korektor żeby brzmiało dobrze” są bez sensu.

 

Jak uzbierasz około 1000zł to już będzie można myśleć o jakimś bardzo przyzwoitym, odseparowanym zestawie grającym (tzn wzmacniacz + kolumny).

Kasa za “bardzo przyzwoity” sprzęt to kwestia indywidualna - jednemu wystarczy 200zł, innemu 20tyś będzie mało, ale 1k pln wywalić na sprzęt… i podpiąć pod integrę laptopa ??  IMHO zupełnie nie warto - więcej jakości Osimaru zyskałby dokupując do zestawu za 400 jakiś player MP3 który przyzwoicie brzmi, tyle że znowu zestaw traci bezprzewodowego pilota.

 

Ale z equalizerem to racja - pod siebie, a nie pod “mądre głowy”.

Ok dziękuje bardzo panowie :slight_smile: