Sprzęt audio do metalu ~400zł

(Osimaru) #1

Rozglądam się za jakimiś głośnikami lub miniwieżą do 400zł.

Liczy się dla mnie jakość dźwięku i brzmienie (Thrash, Death Metal) oraz posiadanie bezprzewodowego pilota.

Wpadła mi w oko Pioneer X-HM10-K, ale niestety jest już nie do dostania, więc po dalszym rekonesansie natknąłem się na:

Źródłem dźwięku będzie laptopowa integra, a ja audiofilem nie jestem. Po prostu szukam najlepszej możliwej opcji przy tym budżecie.

Jakieś propozycje lub opinie?

(drunkula) #2

Do integry to każdy będzie dobry. Podjedź gdzieś gdzie mają szeroką wystawę i sprawdź na telefonie, jakość będzie porównywalna (chociaz mój Live with Walkman gra o niebo lepiej od integry). Zwróć uwagę na możliwość regulacji brzmienia - lepiej to robić na wzmacniaczu niż źródle sygnału.

Jeżeli nie oczekujesz dodatków typu radio FM, CD itp, to sugerowałbym za rozejrzeniem się za zestawem typowo komputerowym - chociaż rzadziej mają piloty RF, to nie trafiłem jeszcze na Creative'a / Logitecha w takiej cenie, który grał źle.

Jako pilota możesz wykorzystać telefon, chociaż znowu - regulujesz wówczas źródło (laptopa), a nie wzmacniacz.

(Osimaru) #3

W jaki spobób mogę to zrobić?

Jedyne głośniki jakie znalazłem z pilotem to Solo6C, ale przekraczają one trochę budżet :stuck_out_tongue:

(drunkula) #4

Dla winampa prykładowo:

albo googlaj za nazwa_odwarzacza remote control na markecie, iStore czy jaki tam masz OS na telefonie.

(Osimaru) #5

Ja używam foobara, dzięki za informacje :wink:

(pepo9) #6

A nie lepiej dobre głośniki do kompa w takim przypadku?

Cena myślę że mniejsza a do tego kupisz coś już z dobrym SUB.

(drunkula) #7

Z foobarem też nie powinno być problemu (przynajmniej na andku), a pilota możesz przetestować nawet przed zakupem zestawu.

@pepo9: Oczywiście, dlatego gadamy jak "ominąć" wymaganie Osimaru w postaci bezprzewodowego pilota :wink:

Do 400 zeta będzie poprawny 2.1 lub bardzo poprawne stereo. Przy thrash/death sub potrafi przeszkadzać (no chyba że podwójne kopy mają masować płuca). \m/

(Osimaru) #8

Skłaniałbym się ku zestawowi 2.0 :wink: Obecnie mam Logitech x-230.

Co myślicie o http://allegro.pl/glosniki-modecom-mc-hf60-60w-drewno-fv-nowe-krk-i4080704205.html?

(drunkula) #9

Wyglądają ładnie, zawsze to namiastka drewna a nie plastik, ale najlepiej jak porównasz sam czy jakieś mniejsze kolumienki, ale renomowanego producenta nie zagrają lepiej (do 400 to coś od bose się nawet znajdzie).

(Osimaru) #10

To wcale nie jest taka firma krzak, jakby Ci się mogło wydawać. Rzuć okiem:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Na jakiej zasadzie działają te piloty na andku? Przez internet?

(drunkula) #11

Nie będę polemizował, bo nie używałem / testowałem modecom'a w tym przedziale cenowym.

Co do pilota - kiedy się takim bawiłem, to po wifi... czy przez internet się potrafią sparować z komputerem - niestety nie pamiętam. Z resztą, WiFi powinno wystarczyć (może poza zdalnym straszeniem domowników, ale to da się zrobic inaczej).

(Osimaru) #12

Ok dzięki. Postanowiłem się wstrzymać, aż nazbieram na dobry sprzęt.

Tak więc zostaję na chwilę obecną przy x-230 od logitecha, muszę jedynie popracować nad wysokimi tonami w equalizerze w foobarze, o czym muszę trochę jeszcze poczytać :slight_smile:

(przemek7525) #13

Tutaj nie ma co do czytania o equalizacji :P. Po prostu włączasz korektor i ustawiasz w taki sposób, żeby Tobie odpowiadało ustawione brzmienie, a nie że tak doradzili na necie. Każdy sprzęt, każde pomieszczenie gra inaczej, więc porady forumowe o tym, że "tak należy ustawić korektor żeby brzmiało dobrze" są bez sensu.

Jak uzbierasz około 1000zł to już będzie można myśleć o jakimś bardzo przyzwoitym, odseparowanym zestawie grającym (tzn wzmacniacz + kolumny).

(drunkula) #14

Kasa za "bardzo przyzwoity" sprzęt to kwestia indywidualna - jednemu wystarczy 200zł, innemu 20tyś będzie mało, ale 1k pln wywalić na sprzęt... i podpiąć pod integrę laptopa ??  IMHO zupełnie nie warto - więcej jakości Osimaru zyskałby dokupując do zestawu za 400 jakiś player MP3 który przyzwoicie brzmi, tyle że znowu zestaw traci bezprzewodowego pilota.

Ale z equalizerem to racja - pod siebie, a nie pod "mądre głowy".

(Osimaru) #15

Ok dziękuje bardzo panowie :slight_smile: