Sprzęt - czy będzie hulał?

Witam czy sprzet
Karta graficzna:NVIDIA GeForce gtx 1660 SUPER
Procesor AMD ryzen 3 3100
Plyta glowna ASRock B450M PRO4
I pamiec ram ADATA 2x 8 gb 3000mhz Cl16 Xpg gamix D10.
Czy takie podzespoly beda sobie zgodne i czy wszystko bedzie chulac w csie na 300 fpsach ?

Napisz temat po polsku i o co chodzi, jak potrafisz.

Jak posiadasz monitor z odświeżaniem 300Hz, to tak. Jak nie posiadasz, to sobie tyle fpsów będzie, ale tego nie zobaczysz.

Lol mam 144 hzi cobede mial 60 fpsbo nir mam monitora lol. 144 hz i taki zestaw to z 250 fpsbo slrawdzalem po co mam wydawac na monitor pitos

Lepiej bedzie jak sie skonsultuue z informatykiembo widze ze nikt tu niczego nie rozumie bez nie wiesz to sie nie wypowoadaj dzk.

Windows 10 Pro 64-bit
CPU Amd ryzen 3 3100
Plyta glowna ASRock B450M PRO4
Pamiec RAM ADATA 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XPG Gammix D10
Monitor 24G1WG4 144 hz
Karta graficzna to NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
To bedzie sprzet po wymianie on nie ma prawa miej niz 200 fps :slight_smile:

Wiec jak jest jakis ekspert ktory sprawdzi ten sprzet czy jest w nim zgodnosc. Chodzilo mi czy ram i procesor są sobie zgodne i dobrze pojda. Bo na tym sprzecie z tym monitorem wiem ze wycisne z 300 klatek. Kolega ma 144 hz ten sam sprzet ktory wymienilelem oprocz ramu i wlasnie stad moje pytanie czy bedzie on dobry 2. Ma on 350 fps stale w csie :slight_smile:

Koledze wyżej chodziło, że może i wyciśniesz 300 klatek ale na 144Hz monitorze ich nie zobaczysz.
144Hz oznacza, że monitor w jednej sekundzie jest wstanie wyświetlić 144 fps. Jeżeli chcesz więc zobaczyć te 300 klatek które wygeneruje karta graficzna to musisz mieć również monitor 300Hz.
1Hz na monitorze to 1fps. Więc jak masz monitor 144Hz to zobaczysz na nim “tylko” 144fps.

To tak jak bys na skakance w ciągu powiedzmy minuty zrobił 300 skoków ale, ktoś kto Cię obserwuje zobaczył tylko co drugi skok (twój monitor 144hz).

Jak masz aktywną jakąś technologie typu V-Sync to karta automatycznie dostosuje się do monitora i nie będzie naparzała więcej klatek niż ten jest w stanie pokazać.

To powiedzcie mi w jaki sposob kolega ma 350 fls na takim sprzecie 14r hz wiem bo mam scr jak to wysylal ze ma tyle?

350 fps* 144 hz*

Nawet się nie wysilajcie. Tych szamanów od fps w ceesie żaden logiczny argument nie przekona. Oni potrafią grać na monitorze 16:9 w rozdzielczości 1024x768 i skalować obraz, albo walczyć z opóźnieniami niewykrywalnymi dla ludzkiego oka. Tego nie ogarniesz :joy:

Po zakupie identycznego sprzętu będziesz miał identyczne osiągi. Chociaż ja na twoim miejscu wziąłbym szybszy ram.

Juz was rozumiem chodzi wam o gry typu mc ze bede mial maks 144 fps bo tak jest bo 144 hz ale w strzelankach u mnie csgo na obecnym sprzecie mam 170 fps wiec wiecej a po wymianie z 300 wycoagne zalezy jaki typ gry ninecraft a csgo roznicawiec w klockach mam 144 fps maks bo tyle hz a w csie to procek sie liczy wiec z 300 bym mial :slight_smile:

Bo technicznie nie ma przeciwwskazań. Karta może wygenerować tyle FPS na ile jej możliwości pozwolą. Monitor ich wszystkich po prostu nie pokaże.

Kolega widocznie nie ma ustawionej żadnej synchronizacji karty z monitorem i ta rozpędza się do maksa. Czy dobrze synchronizować czy lepiej mieć ‘na karcie’ ile fabryka dała to już byś musiał popytać na jakimś forum graczy.

Zacznij pisać po polsku, bo ciężko czytać ten bełkot…

Stamtąd ludzie właśnie mają te voodoo opinie :wink:

On po prostuwymienil i nic nie robil wiec nie wiem czy cos podkrecal :wink:

Pewnie belkot ludzie maja takie monitory jak ja podobnr sprzety i maja po 300 fps. Np w csie chlop identiko sprzet 350 fps.To samo np w grze fortnite chlop 200 fps z nie 144 hz a 60hz monitor wiec jak to jest :rofl:

Tak to jest, że karta może generować nawet 1000 klatek w ciągu sekundy, ale monitor nie wyświetli więcej niż ma odświeżanie. Klatki nadmiarowe są pomijane przez monitor i służą tylko do grzania karty i komputera.

Już odpowiedzieliśmy na pytanie dlaczego statsy pokazują 300fps ale to od monitora zależy czy je wyświetli. Może nie jest to łatwo zrozumieć, musiałbyś zagłębić się w temat o ile Cię to interesuje. Polecam też zahaczyć o technologie FreeSync/G-sync.

To info o fps, że osiągasz 300 czy nawet 350 to tylko info o tym ile generuje karta graficzna. A nie info o tym ile faktycznie z tych fpsów wyświetlanych jest na monitorze. Zrozum: generowanie fpsów przez kartę nie jest jednoznaczne z tym co widzisz na monitorze. Bo ograniczeniem tych fpsów jest to ile Hz ma monitor. Jak masz monitor 144Hz to karta choćby generowała 1000fps to zobaczysz z nich tylko te 144fps. Byś naprawdę zobaczył te 300fps musisz mieć odpowiedni monitor. A takim będzie monitor 300Hz.