Sprzęt dla Dj-a za małe pieniądze?

Witam. Tak jak w temacie. Czy to możliwe? Jaki sprzęt mi polecacie dla Dj-a na start. Nie chodzi mi oto żeby wydawać setki tysięcy złotych. Czy da się kupić coś taniego i jednocześnie dobrego na start?

Swego czasu bardzo miałem chęć zostać DJem, ale jakoś wyszło tak, że nie wyszło :stuck_out_tongue: (Brak kasy, czasu - pracuję i nie mam czasu i nawet chęci na rozglądanie się za tą tematyką a tym bardziej na granie). Dużo na ten temat czytałem, na początek robiłem sety na popularnych programach komputerowych dla DJów, żeby zobaczyć, czy w ogóle dałbym radę. Wychodziło to fajnie, ale granie w takim programie dużo nie nauczy.

Co do Twojego pytania, na start - da się. Tylko ile możesz przeznaczyć. Do 3000-3500 zł zmieścisz się w markowym, podstawowym, najprostszym i nowym sprzęcie 2x CDj + mikser). Do ćwiczenia w domu spokojnie wystarczy (nie musisz mieć Pioneerów CDJ 1000 MK3 i miksera DJM800)

To wszystko zależy, czy chcesz korzystać z CDJ (odtwarzaczy CD z możliwością odczytu MP3, Wejściem USB czy też SD), czy też a analogów (Vinyl) chcesz mikser 2 kanałowy czy 4 kanałowy, z efektorem lub bez. Z analogiem musisz się liczyć, że winyle dużo kosztują, więc na początek może CD.

Czy w grę wchodzi coś używanego, czy może koniecznie musi to być nowe? Kiedyś też chciałem zakupić coś taniego do grania ( w końcu w ogóle nie kupiłem, bo mi przeszło). Ale jak to mówią lepiej kupić coś markowego (nawet używanego) niż jakąś tandetę za grosze, która zaraz się rozleci.

Marki: Pioneer, Denon, Stanton - to jest sprzęt droższy ale na pewno bezawaryjny. Na początek możesz kupić wysłużone CDJ Pioneera CDJ 100, czyli popularne “setki”, albo coś z serii Denona DN-S1000 (nówka ok 1000 zł sztuka) . Co do miksera na początek polecałbym 2 kanałowy i bez efektów (jak chcesz wydać jak najmniej) np DENON DN X120, mikser około 1000 zł nówka. Albo prosty Pioneer DJM-250Z. Bez zbędnych bajerów, 2 kanały, 3-stopniowa equalizacja. Z używką licz się, że będziesz musiał trochę włożyć, wymiana X Faderów i Crossfadera (mogą trzeszczeć), ewentualnie potencjometrów EQ.

Na razie chodzi o to, byś nauczył się wstawiania Beatu w Beat i poprawnie robionych przejść pomiędzy nagraniami, bo na takim sprzęcie to zupełnie inaczej i lepiej się robi. Co do poprawnego miksowania muzyki poradnik: :smiley: (nie wiem w jakim jesteś stopni zaawansowania jeśli chodzi o te sprawy)

http://www.kordas.nasadowski.com/miksowanie_muzyki_nauka_miksowania_nagran.html

Jak czytałem po forach DJskich odradzano takie sprzęty jak Gemini, Reloop, MC Crypty i inne bardzo tanie (niskobudżetowe) wynalazki. Co do gramofonów z Numarka możesz kupić z serii TTX. Albo jakiegoś używanego Technicsa x2. Możesz spokojnie również zasięgnąć informacji na DJskich forach - poczytaj najpierw, na pewno informacje dane tam są dobre i na nich się opieraj.

Pozdrawiam, życzę samej przyjemności z miksowania!

A coś do 1000zł można kupić?

Raczej ciężko, ewentualnie w stanie tragicznym. Ewentualnie popatrz np na Alledrogo używki, ale ze sprzętów markowych. Może coś się uda trafić. Wątpię jednak, żeby można było coś doskładać do 1000 zł w stanie sensownym - sprawność

Z doświadczenia wiem że sporo ludzi chciało zostać dj’ami ale szybko wymiękali, ja uczyłem się na zestawie firmy numark, są po zazwyczaj gotowe"mobilne" zestawy, 2 playery i mikser, możliwości takie same jak profesjonalnych zestawów a cena trochę ponad 1000zł, dobre jest to że zajmują mało miejsca i można z nimi wszędzie jechać… na początek idealne, zawsze możesz lapa podpiąć z jakimś dj’skim programem

A jak oceniacie kontroler Numark MixTrack Pro?