Sprzęt do 2-2.5tys zł

Witam mam zamiar kupić nowego pcta w cenie 2-2,5tys zł, mam swojeą “sklejke” które chciałbym żebyście ocenili (zwracam się do osób znających się na rzeczy, nie do tych co tylko potrafią narzekać ;] ) Dla osób które bardziej by się zaangażowały tematem składam prośbę o wstawienie konfiguracji komputera który by kupili do 2-2,5tys zł.

#1

Płyta główna: Asus M4N68T-M

Procek: AMD Phenom II X4 955 BOX BLACK EDITION

Karta graficzna: (tutaj zastanawiam się nad trzema kartami…) MSI GTX460 1024MB DDR5 256BIT CYCLONE OC EDITION lub PALIT GTX460 1024MB DDR5 256BIt lub ASUS GTX260 SP216 896MB 448 bit

Pamięci RAM: KINGSTON HyperX Blu 4GB 2x2GB 1600MHz

Dysk: 500GB SAMSUNG HD502HJ 7200rpm 16MB

Zasilacz:(ooo tutaj zapewne będą spory) CHIEFTEC&DELTA 500W GPS-500AB-A

Napęd: Jakakolwiek nagrywarka DVD

Jakaś tam obudowa: Wiem że tutaj chodzi o odpowiednią cyrkulację powietrza itd itd dlatego proszę o pomoc w doborze gdyż ja to mógłbym nawet w kartonie trzymać sprzęt ;]

płyta główna do wymiany! !!

karta gtx 460

zasilacz ok.

napęd: nie może być jaki kolwiek bo starsze modele odpadają!

buda: cooler master np: haf 932 albo coś tańszego za około 120zł.

Dodane 29.11.2010 (Pn) 19:19

http://www.arest.pl/produkt/Plyty-glown … -Ex-S-AM3/

Dobrze by było żebyś precyzował swoją wypowiedź, na jaką według Ciebie płytę główną, i od którego producenta kartę graficzną.

coś tańszego

http://www.arest.pl/produkt/Plyty-glown … -Ex-S-AM3/

Jego Asus jest przyzwoity i nie widzę potrzeby zmiany, tym bardziej że kosztują tyle samo.

Gorzej wypada od reszty, bierz zdecydowanie MSI GTX460 1024MB DDR5 256BIT CYCLONE OC EDITION , bardzo dobra wersja, w swoim przedziale cenowym najlepszy wybór. Procesor jak najbardziej ok, pamięć, zasilacz i dysk również. W kartonie komputera nie trzymaj i weź tanią obudowe, zaoszczędzisz troche. Napęd wybierz Samsung SH-223C SATA.

Zasilacz gps ma problemy z napięciami, ale ogólnie ok. Nie polecam starej generacji gtx260, lepszy będzie gtx460 nie dlatego że ma bajer dx11 ale nawet że ma w idle ok 20W i nie będzie z nim problemów bo jest nowszy a do starszej grafiki nie będzie żadnych fixów raczej, przy następnych sterownikach.

Tego Asrocka co polecił użytkownik ja bym nie brał, nie że to asrock, bo sam mam płytę asrocka M3A770DE, ale że to nforce a to tak jak gtx260 stara generacja a nawet jeszcze gorszy wybór byłby. Eh ten asus to też nforce, lepiej brać taką jak ja mam, ona przyjmie procesory do 140W nawet 6rdzeniowe a kosztuje ok 210zł zależy od sklepu, do tego ma 4 sloty na ramy a ta ma tylko 2.

Do tego jeśli nie masz zamiaru podkręcać tego BE to można zaoszczędzić i dać 1333mhz pamięci które też pracować potrafią ponad normę o jakieś parędziesiąt mhz.

Obudowę polecam z firmy coolermaster elite rc- mam wersję 330, ale proponuję 370 która ma na dole zasilacz montowany i jest nowsza konstrukcja.

W sprawie MB poczytałem, poszukałem i przedmówca ma rację i wybiorę asrocka M3A770DE.

Grafika zostaje msi.

Powiedzcie mi jeszcze czy ta obudowa jest warta tej ceny czy to pic na wodę?

http://allegro.pl/obudowa-gladiator-sup … 23598.html

Za 2,5 kupiłbym coś takiego:

c929be9dd46395f4m.png

Chłodzenie można sobie na razie odpuścić, lub zamienić na drugi dysk i zaprzęgnąć go w RAID 0.

ceny esc.pl

@Tobi

wybrałeś fajny wentylator i dość ciekawą płytę główną ale gorszą kartę graficzną i wolniejszy RAM, a ja nie chce spadków wydajności :slight_smile: i po cóż mi obudówka za 230zł, ja naprawdę mało zwracam uwagi na takie obudowy.

Jakość wykonania jest 100x lepsza niż taka za poniżej 100 zł, nie przenoszą drgań, są dobrze wentylowane, i nie wygną się w palcach jak np mustangi czy iboxy, tańsze często mają problem z tym że nie zamocujesz większego chłodzenia (na cpu z 120mm wentylatorem) lub długiej/szerokiej karty graficznej, tańsze sensowne to Coolermaster Elite 33x ok 140 zł, i Gigabyte Luxo M1000. Jak kupisz lepszą obudowę to będziesz miał porównanie, ja nie żałuje że na swoją wydałem ponad 250 zł, różnica jest spora.

W tym przedziale cenowym nie ma lepszej, żeby wstawić lepszą to chłodzenie na razie idzie w odstawkę i montujesz GTX460 1GB. RAM na co dzień nie ma różnic miedzy 1333 vs 1600, szybsze się przydają jak ścigasz się w bensmarkach lub ostro kręcisz proca.

Procka mam zamiar kręcić - może nie teraz, może nie z tą płytą główną ale zamierzam.

Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=31366

Cena jak GR 1333, w tej cenie się opłaca.

Z jaką płytą masz zamiar kręcić? Nie polecam kupowania tanich płyt na chwilę, lepiej od razu kupić coś dobrego jak Asrock 770 Ext3.