Sprzęt do 2000zł

Witam, mam zamiar na wakacje nabyć jakiś nowy sprzęt, oczywiście składaka i tutaj do was prośba o podanie podzespołów, a konkretnie - procka, plyty głownej, chłodzenia, dysku SATA, karty graficznej i pamięci ram, dodam, że obudowę i dvd-room jest :wink: Cena może lekko przekraczać 2000zł.

procka, plyty głownej, chłodzenia, dysku SATA, karty graficznej i pamięci ram

Procek

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX - 900 zł

Płyta

Asrock P67 PRO3 (B3) - 380 zł

Cooler CPU

SilentiumPC Fera HE1224 - 95 zł lub bez niego, I5 się nie grzeją, a BOX’owy Cooler jest w miarę cichy

Dysk

Western Digital Caviar 500GB Blue - 340 zł

Grafa

Gigabyte Radeon HD 6850 - 740 zł

RAM

Kingston DDR3 4GB 1600MHz CL9 - 90 zł

Razem 2450, okej przedobrzyłem. Jak za dużo to pisz, ale warto dozbierać :stuck_out_tongue:

@EDIT Nie doczytałem na wakacje - wtedy ten sprzęt będzie trochę tańszy.

.

Nie sadze, że przez te parę miesięcy tak diametralnie się wszystko zmieni. True~~ dobry, tylko napisz o tej karcie graficznej troche więcej ; d

Co mam Ci o karcie napisać :smiley: 1GB, DDR5, 256 bit. A przez parę miesięcy się może wszystko zmienić - ten zestaw może być warty o 600zł mniej :smiley:

O dzięki, o te informacje mi chodziło, jeszcze takie pytanie, czy duża jest różnica pomiędzy 1gb, a 2gb (chodzi o karty graficzne).

1 a 2 niezbyt, ale 512mb a 1gb tak. Pamięci powyżej 1GB nie wpływają zbyt na wydajność.

Napisz w wakacje, do tego czasu ma wyjść Ivy Bridge, stanieć ceny dysków, wyjść seria HD7xxx (tańsze modele, bo póki co jest tylko HD7970 referent), może się pojawią nowe procki AMD (może coś zmajstrują ciekawego).

Pisząc tak “szczegółowo” o karcie sugerujesz, że niczym nie różni się od innych z taką samą ilością pamięci w cenie ~100zł

Ale przecież na bazie takich nowości NA BANK nie postawi maszyny za 2000zł, co najwyżej po prostu dotychczasowy sprzęt może odrobinę stanieć.

@Autor

Zasilacz jakiś sensowny już masz? Bo jak masz jakiś badziew typu ibox, modecom, mustang itp to licz się z KONIECZNOŚCIĄ wydania 150-200zł więcej :wink:

Raczysz chyba żartować? Boxowy cooler CPU jest tylko po to, żeby działał

Paranienormalny , ale starocie mogą potanieć - po zatem karta graficzna HD7770 powinna być w zasięgu autora, a wydajnością na pewno bije HD6770 i HD6850

Nie no, cena może się nawet do tych 2300-2400 zwiększyć to nie ma zbyt dużego znaczenia. Chodzi mi o dość dobry sprzęt, a przede wszystkim wydajny, a co z kartami geforce?

HD7xxx bije, w twoim przedziale w sumie nie mieli godnych wart uwagi. Gdzie konkurencja dla HD6850/HD6870?

Kenxu ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

@up

Nie widzę w moim temacie nic złego, tytuł kojarzy się z problemem, szukam sprzętu za około 2000zł więc w czym problem? Czepiacie sie byle czego, no bez jaj ; )