Sprzęt do kuchni i łazienki

Witam wszystkich serdecznie :slight_smile:
Rozglądam sie za sprzetem do kuchni, czyli za lodówką, plyta indukcyjna, mikrofalowka, zmywarka i piekarnikiem.
Z kolei do łazienki potrzebuje pralke i suszarke - ta wygladajaca jak pralka :stuck_out_tongue:
Prosze Was, doradzcie mi co kupic lub czego unikac jak ognia? Na co zwracac uwage przy zakupie? Jakies Wasze spostrzezenia do sprzetu ktorego uzywacie?
Jest tyle sprzetu do wyboru, ze ciezko mi sie na cos zdecydowac. A w kazdym sklepie polecaja sprzedajacy co innego…
Zalezy mi zeby sprzet byl solidny, jak najmniej awaryjny. Bez zbednych bajerów typu wifi czy dotykowe ekrany… Ma robic swoje, dobrze. I jak najdluzej posluzyc.
Bosh, samsung? Moze cos innego?
Bardzo prosze Was o pomoc, bo juz mam metlik w glowie :stuck_out_tongue:
Dziekuje, pozdrawiam :slight_smile:

Polecają to, za co mają punkty i co jest im potrzebne do realizacji miesięcznego planu sprzedażowego (np. wypychanie oznaczonych starszych produktów w pierwszej kolejności). Tak działają chyba wszystkie większe elektromarkety w Polsce.
Jak nie chcesz leżaka magazynowego, albo najtańszego produktu to nie unikniesz chyba WiFi itp. bajerów, których nie musisz wcale używać.

Do łazienki weź sobie pralkę+suszarkę od LG np. ta:

https://www.lg.com/pl/pralki/lg-F4WN608S1
(sam mam i jest ok, jedynie dosyć słychać jak wody sobie dopuszcza, ale to chyba we wszystkich teraz tak jest)
Nie bierz starszego modelu, gdzie była szara stylistyka przy drzwiczkach, bo maskownica drzwiczek była z plastiku, a tu masz hartowane szkło.

https://www.lg.com/pl/suszarki/lg-RC80V9AV3Q
(tu masz do pary suszarkę z tej samej linii produku - suszarki akurat nie mam - w przypadku tego produktu to na pewno zaleta: pompa ciepła i inwerter 10 lat gwarancji *po rejestracji produktu!, automatyczne czyszczenie skraplacza, napęd jak w przypadku pralki, Wi-Fi akurat tu przydatne, bo pralka może komunikować się z suszarką i ustawić optymalny program suszenia)

Zmywarka:
Nie podałeś praktycznie żadnych szczegółów, czy 60 cm, czy 45 cm szeroka, na ile kompletów naczyń, czy z panelem krytym, czy widocznym na zewnątrz, ile jesteś skłonny wydać itp. rzeczy.
Generalnie zmywarki Bosch - mam 6 serię dłuższy czas i działa rewelacyjnie, wiele imprez już przetrwała. Obecnie seria 6 jest dosyć droga, więc nie wiem, czy polecać.
Z aktualnych np. taka (6 seria):

https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/zmywanie/zmywarki-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy-o-szerokosci-60-cm/SMV6ECX51E
Wyświetlanie postępu zmywania na podłodze to chyba jeden z najfajniejszych pomysłów moim zdaniem i powinien być stosowany w niższych seriach zmywarek.

Lodówka jaka? Do zabudowy, side by side, wolnostojąca, jaka wysokość?
Mikrofalówka jaka? Wolnostojąca, czy pod zabudowę?

Płyta indukcyjna szerokość 60 cm, czy większa? Ilość pól, pole/a łączone? Akceptowalna cena …

Napisz w ogóle coś więcej o wymaganiach i przede wszystkim zakres cenowy. Nikt nie posiada szklanej kuli, a niektórzy mają szklaną kulę w serwisie. Najgorsze są osoby, które nie potrafią określić, czego dokładnie oczekują, a potem marudzą, jak ktoś zasugeruje coś bardziej według własnych preferencji.

Jeden zadowoli się sprzętem z niższej półki cenowej i będzie go wymieniać częściej, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Inny stawia na funkcjonalność i wygodę, a cena idzie na dalszy plan.

Bezawaryjności nikt Ci nie zagwarantuje niezależnie od ceny produktu.
Można tylko rozważyć, co jest marketingowym bełkotem, a co rzeczywiście się przydaje i jest warte wydania większej kwoty pieniędzy.

Ok, dzieki za polecenie pralki i suszarki :slight_smile: Bede mial na uwadze by maskownica nie byla plastikowa, jesli na nia sie zdecyduje.
Zmywarka: 60cm, dla rodziny 4 osobowej, panel kryty w meblach? Nie, bedzie wstawiona w meble. Ile wydac? Cena? Fajnie by byla warta tej ceny. Nic z najwyzszej polki, ale tez nie najgorsze dziadostwo :wink:
Lodowka: wolnostojaca,180cm cos w ta wysokosc bym celowal. Side by side? Nie wiem co to? :stuck_out_tongue:
Mikrofala: wolnostojaca
Plyta: standardowa wielkosc, na 4 pola. Pola laczona? Jakie lepsze? Co radzisz? Cena, jak w przypadku zmywarki. Cos wartego wydanych pieniedzy, ale bez przesady :wink:
Zona chce kolor czarny sprzetu do kuchni. Cena, jak juz wspomnialem. Sprzet chcial bym by byl dobry i warty wydanych pieniedzy. Raczej celowal bym z tym calym sprzetem w srodkowa pulke cenowa.