Sprzęt do słuchania muzyki na kompie - wieża czy głośniki?

(Czyzu7) #1

Mam teraz zwykłe 2.0 i chcę sobie zmodernizowac sprzęt grający, i mam wybór pomiędzy jakąś porządną wieżą a zestawem 2.1/5.1. Głównie do słuchania muzyki, gry (chociaż nie wymagające przestrzennej orientacji) rzadko filmy. Co było by lepsza, zestaw głośników czy wieża?

(Marcinbrudnicki) #2

Jak do muzyki to lepiej wieża. Zdecydowanie lepsze wrażenia muzyczne.

(kam104) #3

Ja do kompa mam podłączony wzmacniacz i głośniki o Sony o mocy 120W. Chyba nie muszę wymieniać plusów przesiadki ze zwykłych małych głośniczków stereo na dwa kolosy przez które przy głośnej muzyce przestawiają się szklanki w szafce :smiley: . Do muzy i do gier jak najbardziej wieża! Zestaw Hi-Fi za ~300-400 zł będzie tysiąc razy lepszy do muzyki czy gier niż nawet markowe Logitechy 5.1 za ~1000< zł.

Pozdrawiam :smiley:

P.S. chyba wybrałeś zły dział...

(Mati1990 9054) #4

kam104 widze ze masz troche pojecia o glosnikach to zadam ci pytanie :smiley:

Zwykle mialem glosniki 2.1 do kompa, teraz dostalem nowki 2x 300W 8)

mysle ze do tego potrzebny mi wzmacniac. Bo do zasilania nic nie ma :stuck_out_tongue:

od 1 glosnika odchodza 2 wyjscia (-.+) te kabelki chyba trzeba do wzmacniacza podlaczyc, Nie wiem jestem ciemny w tej sprawie :stuck_out_tongue: pomoz

(kam104) #5

A masz może model głośników albo foto tych wyjść? A i czy to są komputerowe czy takie duże jak od hi-fi? jeśli te drugie to oczywiście potrzebny wzmak.

(Mati1990 9054) #6

to nie sa glosniki zwykle do kompa sa to poterzne glosniki z 20 kg 1 glosnik :stuck_out_tongue: jak chcesz zrobie ci uproszczony model tych glosnikow bo na zdjeciu malo co bhedzie widac?

(kam104) #7

hehe już nie trzeba :smiley: po wadze można łatwo poznać, że to trzeba wzmacniacz :stuck_out_tongue:

(Mati1990 9054) #8

tak tylko powiesz mi co i jak bo nie moge sie polapac najlepiej podaj mi swoje GG :stuck_out_tongue:

(Czyzu7) #9

No właśnie nie wiem co mnie naszło :o Proszę o przesunięcie...

(system) #10

Mój kumpel ma kolumny 350W x 4, tubę (nie wiem jaka moc),subwoofer i wzmacniacz 1000W-JEZU-1.5 kilometra słychać go bardzo dobrze od jego domu. Mocny sprzęt. 1 kolumna waży 30 KG. Na maxa rozkręcony wali jak oszalały.

Do muzyki oczywiście wieża ze wzmacniaczem, kolumnami i subwooferem.

(Malydragon) #11

przy moim kompie jest podłączona wieża SONY efekt jest super zaś przy siostry głośniki Creative 5+1 i powiem że efekt też jest spoko, nie przypuszczałem że są tak głośne i dźwięk taki czysty ale wole jednak swojego soniczka :smiley: czad na całego

(wiadomo że jak porównujesz to znasz parametry w moim przypadku nie ma sensu tej klasy wieżę porównywać do głośników więc najpierw sie zastanów jaka miał by być to wieża, bo takie porównania nie zawsze mają sens)

(Pawpawe) #12

Ja obecnie stukam na Creative 5+1. Głośniczki 1. klasa, do gier, filmów jak no i muzyki. Oglądając filmy odnosi się pozytywne wrażenia. Na początku miałem Creative 2+1 ale stwierdziłem że to mi nie wystarczy :mrgreen: Więc szybko wymieniłem je na wyżej wymienione 5+1. A co do głośników z wieży to pokombinowałem z kabelkami i przejściami no i podłączyłem Creative jak i wieże jednocześnie...teraz to aż miło 8)