Sprzęt do słuchania muzyki na kompie - wieża czy głośniki?

Mam teraz zwykłe 2.0 i chcę sobie zmodernizowac sprzęt grający, i mam wybór pomiędzy jakąś porządną wieżą a zestawem 2.1/5.1. Głównie do słuchania muzyki, gry (chociaż nie wymagające przestrzennej orientacji) rzadko filmy. Co było by lepsza, zestaw głośników czy wieża?

Jak do muzyki to lepiej wieża. Zdecydowanie lepsze wrażenia muzyczne.

Ja do kompa mam podłączony wzmacniacz i głośniki o Sony o mocy 120W. Chyba nie muszę wymieniać plusów przesiadki ze zwykłych małych głośniczków stereo na dwa kolosy przez które przy głośnej muzyce przestawiają się szklanki w szafce :smiley: . Do muzy i do gier jak najbardziej wieża! Zestaw Hi-Fi za ~300-400 zł będzie tysiąc razy lepszy do muzyki czy gier niż nawet markowe Logitechy 5.1 za ~1000< zł.

Pozdrawiam :smiley:

P.S. chyba wybrałeś zły dział…

kam104 widze ze masz troche pojecia o glosnikach to zadam ci pytanie :smiley:

Zwykle mialem glosniki 2.1 do kompa, teraz dostalem nowki 2x 300W 8)

mysle ze do tego potrzebny mi wzmacniac. Bo do zasilania nic nie ma :stuck_out_tongue:

od 1 glosnika odchodza 2 wyjscia (-.+) te kabelki chyba trzeba do wzmacniacza podlaczyc, Nie wiem jestem ciemny w tej sprawie :stuck_out_tongue: pomoz

A masz może model głośników albo foto tych wyjść? A i czy to są komputerowe czy takie duże jak od hi-fi? jeśli te drugie to oczywiście potrzebny wzmak.

to nie sa glosniki zwykle do kompa sa to poterzne glosniki z 20 kg 1 glosnik :stuck_out_tongue: jak chcesz zrobie ci uproszczony model tych glosnikow bo na zdjeciu malo co bhedzie widac?

hehe już nie trzeba :smiley: po wadze można łatwo poznać, że to trzeba wzmacniacz :stuck_out_tongue:

tak tylko powiesz mi co i jak bo nie moge sie polapac najlepiej podaj mi swoje GG :stuck_out_tongue:

No właśnie nie wiem co mnie naszło :o Proszę o przesunięcie…

Mój kumpel ma kolumny 350W x 4, tubę (nie wiem jaka moc),subwoofer i wzmacniacz 1000W-JEZU-1.5 kilometra słychać go bardzo dobrze od jego domu. Mocny sprzęt. 1 kolumna waży 30 KG. Na maxa rozkręcony wali jak oszalały.

Do muzyki oczywiście wieża ze wzmacniaczem, kolumnami i subwooferem.

przy moim kompie jest podłączona wieża SONY efekt jest super zaś przy siostry głośniki Creative 5+1 i powiem że efekt też jest spoko, nie przypuszczałem że są tak głośne i dźwięk taki czysty ale wole jednak swojego soniczka :smiley: czad na całego

(wiadomo że jak porównujesz to znasz parametry w moim przypadku nie ma sensu tej klasy wieżę porównywać do głośników więc najpierw sie zastanów jaka miał by być to wieża, bo takie porównania nie zawsze mają sens)

Ja obecnie stukam na Creative 5+1. Głośniczki 1. klasa, do gier, filmów jak no i muzyki. Oglądając filmy odnosi się pozytywne wrażenia. Na początku miałem Creative 2+1 ale stwierdziłem że to mi nie wystarczy :mrgreen: Więc szybko wymieniłem je na wyżej wymienione 5+1. A co do głośników z wieży to pokombinowałem z kabelkami i przejściami no i podłączyłem Creative jak i wieże jednocześnie…teraz to aż miło 8)