Sprzęt do telewizji - przystawka z XBMC

Posiadam telewizor marki Samsung, który co prawda ma dostęp do internetu, ale jedynie przez przewód ethernet (brakuje WiFI). Dodatkowo liczba opcji (kanałów) możliwych do przeglądania przez standardowy model Samsunga jest dosyć uboga.

 

Chciałbym Was zapytać, czy ktoś korzysta z jakiejś przystawki do telewizora, ewentualnie co możecie polecić, żeby działało płynnie i miało możliwość oglądania kanałów z Ipli, Weeb.tv, TVNPlayer, Youtube itp…

 

Zastanawiałem się nad Raspberry Pi i wgraniem do niego XBMC, ale słyszałem opinie że potrafi się zacinać … co o tym myślicie ? A może jakieś urządzenie dedykowane do tego celu - widziałem tego trochę na Allegro.

 

 

Raspeberry Pi daje sobie radę, ale niestety często brakuje mu mocy pod XBMC :slight_smile:

Przystawki? Musisz szukać czegoś właśnie na XBMC bo tu masz jakaś gwarancje wsparcia społeczności jeżeli chodzi o główna siłe tego softu czyli wtyczki :slight_smile:

Przystawki na jakimś autorskim sofcie sobie daruj. Najczęściej przystawki pod XBMC to te z androidem na pokładzie.

 

Tu pojawia się jeszcze kwestia jakości i obsługi dźwięku i tego czego oczekujesz.

Jak pełnego 5.1/7.1 DTS to raczej zapomnij o przystawkach :] (jak się mylę niech mnie ktoś poprawi)

 

Ja ze swojej strony powiem tylko tyle, że złożyłem sobie sam taką “przystawkę” na bazie płyty E360M1 AsRocka + XBMCbuntu na pokładzie i dźwięk pchany do głośników 5.1 działa wszystko czego dusza zapragnie. Jak dokupisz kartę SAT / DVBT to razem z wtyczkami TVHeadend itp już nic więcej w pokoju nie potrzeba :smiley: