Sprzęt jako kino domowe do telewizora

Chcesz 5,1 po to żeby zrobić z tego mono?
Nie kminię tego toku myślenia.
Jeżeli mono ci wystarczy kupuj soundbar.

To się zazwyczaj stawia na podłodze, ty jednak możesz postawić gdzie zechcesz, ważne żeby osiągnąć dobry efekt.

@daras28-82 To chyba jednak muszę pochodzić po sklepach i poszukać czegoś co mi wejdzie i będzie dobrze grało. Z czego będe zadowolony.

Co do 300W to co myślicie o Tonsil Altus 300?
Zestawy Altus 300 - 3 kolory | skleptonsil.pl

Tonsile widziałem ostatnio około roku temu, tragedia.
Wyciekający klej z łączeń, krzywo spasowane, ogólna niedoróbka, wszystkie egzemplarze na sklepie, nie dotyczyło to tylko altusów.
Jak nic nie poprawili to nie warto.

Stare Altony 110 też takie były? Mój tata miiał je chyba z 15 lat.

Alton to bardzo stary model, wtedy takie rażące niedoróbki się nie zdarzały.
Modele z przed 10 lat jeszcze były ok, czasem trafiało się jakieś obicie, wady o których wspomniałem dotyczyły produkcji z przed roku czy dwóch.
Sklep w którym widziałem te tonsile już chyba nie ma ich produktów (nie licząc głośników montażowych) w ofercie.
Spróbuję ci potem coś na ten temat poszukać.
Przy tamtych tonsilach jednak STX wypadał nieskazitelnie a był bez porównania tańszy, dlatego wziąłem wtedy STX.

Z tym ułożeniem mebli pozostaje tylko soundbar. Tym bardziej mnie dziwi, że patrzysz za Altus 300. Trzeba mieć miejsce żeby je postawić a w dodatku odsunąć od ściany. Szafka z lewej strony musi tam stać?

@Grzesiekk szafka tam musi stać bo nie mam jej gdzie postawić w pokoju. To jest mieszkanie w bloku. Poza tym i tak półka górna jest tak przymocowana do ściany, żeby była centralnie nad telewizorem. Więc też by to wtedy brzydko wyglądało. Cały czas mi chodzi po głowie Logitech 5.1 - subofeer postawie obok telewizora tak, żeby stał między telewizorem a lewą szafką. Po prawej stronie drugi głośnik. Na półce wyżej po lewej 3 głośnik a po prawej stronie też na półce 4 głośnik. 5 głośnik stałby sobie na tej wyższej szafce. I może by tak było fajnie. Jak Wy uważacie ?

Chyba, że jednak możecie mi coś dobrego polecić i rozsądnego ?

Znajomy kupił soundbar JBL za 2 tysiące i w stereo to po prostu dramat. Tylko to jest właśnie JBL. Ale ty nie masz po prostu miejsca. Pojechałbym do jakiegoś salonu i posłuchał jakiegoś za 3000 - 4000 tysiące.

Błąd.
Postawić tak ale przedni bassreflex nie obliguje do robienia przestrzeni za kolumną.

5,1 z zasady to pięć kanałów, masz je po to żeby rozstawić z odpowiedni sposób, ustawione na kupie nie dadzą ci lepszego efektu niż soundbar a soundbar nie da lepszego efektu niż głośnik Bluetooth czy boombox.

Jak każdy soundbar.
Stereo to dwa kanały, lewy i prawy, mają tworzyć scenę, postawione razem tworzą mono i to dokładnie jest soundbar.

Soundbar z założenia ma tworzyć przestrzeń czyli pseudo kino. Ogólnie jak ktoś nie ma miejsca w pokoju bo jest mały to polecam kolumny podstawkowe. Sam tak zrobiłem u siebie w pokoju biurowym. Nawet bardzo drogi zestaw nie da pożądanych rezultatów jeśli będzie źle ustawiony. O to właśnie nawołuję.

A jak ma stworzyć tą przestrzeń skoro głośniki są na kupie?
Owszem, istnieją metody przesuwania fazy celem sztucznego uzyskania efektu szerszej sceny ale wpływa to bardzo negatywnie na jakość dźwięku bo tworzy bardzo dużo zniekształceń, niezależnie czy są to rozwiązania stare analogowe czy nowe cyfrowe.

Też zasugerowałem

Albo

Ale zapytałeś

Tak padła potem propozycja Grawitonów ale poczytaj dlaczego, czego oczekuje autor.

@daras28-82, @Grzesiekk, a np. Coś takiego ?
Spendor A1 test - Hi-Fi Class
I ustawić sobie te głośniczki na szafce po lewej i po prawej stronie telewizora. Dobrze by grały ? I fajne byłyby basy ? Dobre są te głośniki ?

W ogóle to sprawdziłeś cenę? Jak dużo basu to klipsch.

A dodaj do tego Amplituner albo wzmacniacz i ile wyjdzie?

Masz tu zestaw aktywny, podłączasz do źródła dźwięku, do sieci i gra.

@daras28-82 Przepraszam, że tak głowę zawracam i marudzę. Chcę być zadowolony. A w tym zestawie co mi teraz podlinkowałeś są jakieś kijki, na ktorych się zawiesza te głośniki. A mi takie kijki - stojaki pod głośniki nie są do niczego potrzebne. Z resztą te głośniki w ubudowie plastikowek mi się nie podobają.
Bedę musiał popatrzeć po sklepach i coś tam wybrać.
Bo niechcę mieć jakiś byle jakich pierdziawek. Tylko coś na wiele lat. Te jakoś do mnie nie przemawiają. Nie mówią do mnie - kup mnie. - Przepraszam. Jakoś bardziej moją uwagę przyciągają głośniki w obudowie paździeżowej lub drewnianej.

A na co ci kijki skoro sam zaproponowałeś że postawisz na szafce?

A te w jakiej są?
Blaszanej?
Poczytaj opinie o tych głośnikach.

@daras28-82 patrzyłem na te głośniki KRK RP10-3 G4 i w różnych sklepach różnie one kosztują. Są one nawet za ponad 4 i pół tysiaca: KRK RP103 G4 - pair of active monitors - Sklep muzyczny Supersound
Nie wiem w sumie czym one się różnią od tych co Ty mi dałeś za ponad 2 tysiące ?

Jeszcze jest nowszy model tych głośników Roxit. I pytanie, które z tych by lepiej grały ?

Podobno też według poniższego brzmienie jest nie czytelne https://www.infomusic.pl/test/52443,test-krk-rokit-10-3-g4

@daras28-82 hmm ?

Różne modele, u nich każdy wygląda tak samo, różnią się mocą, pasmem przenoszenia itd.
“zarówno dół pasma jakiś średnica nie powodowały wrażenia, że brzmienie jest nieczytelne”
O to ci chodzi?
Przeczytaj uważnie zamiast pobieżnie.