Sprzęt jako kino domowe do telewizora

Chciałbym sobie kupić fajnie, dobrze grający sprzęt w stylu kina domowego podłączonego do dużego telewizora w moim salonie. Żeby były dobre basy i dobry dźwięk zarówno przy oglądaniu filmów na telewizorze jak i przy słuchaniu muzyki. Szukam czegoś takiego żebym był zadowolony. W jednym ze sklepów z telewizorami i urządzeniami tego typu polecano SoundBar G700 , który też ma możliwość obsługi sterowania go smartfonem. Czy ktoś spotkał się z tego typu soundbarem i może coś na jego temat się wypowiedzieć ? A może ktoś z Was poleci mi coś lepszego do telewizora do dobrego oglądania filmów i słuchania muzyki. ?

Mam w swoim posiadaniu też zewnętrzną kartę dźwiękową Soundblaster. Czy taką kartę też można wykorzystać do telewizora ?

Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Czy ktoś mi coś doradzić może ?

Skoro rozważasz soundbar to nie potrzebujesz 5,1, kup zwykły amplituner stereo i parę kolumn.

Ewentualnie jak za drogo albo za duże możesz kupić podobny amplituner i dokupić mniejsze głośniki, chociażby STX F110, zagra to bez porównania lepiej niż soundbar.

Pamiętaj, soundbar to mono pierdziawka jak głośniczek bluetooth, nie zapewni przestrzeni ani jakości dźwięku, lepiej zagra zwykłe stereo.
Chyba że masz małe wymagania to zostań przy głośnikach wbudowanych w TV.

Wszystko jest sprawą ceny … no i miejsca. Tutaj taki chyba w miarę dobry zestaw
[https://allegro.pl/oferta/kino-domowe-yamaha-hdmi-usb-blu-ray-3d-internet-9874581333]
Yamaha zawsze miała dobrą opinię.

@daras28-82 Tylko nowe wchodzi w grę. Nic używanego niechcę. Fajny jest ten sprzęt, który pokazałeś w linku, ale nie wejdzie mi do salonu z tymi kolumnami. Pokazuje zdjęcie, jak wygląda u mnie ściana z szafką na telewizor, który już nie długo też kupię. Chciałbym coś takiego mieć - w sensie kino domowe, żeby zmieściło mi się na tej ścianie. Dobrze grało i były dobre basy. Żeby nie dudniło i nie było lipy. Chciałbym, żeby mi ktoś dobrze doradził w wyborze sprzętu kina domowego i w jego ustawieniu na tej właśnie ścianie w salonie. Pomożesz mi coś rozsądnego wybrać ? Bardzo bym Cię prosił. Może być nawet to sprzęt do 3 tysięcy. Z tego co wiem, to telewizor będzie zajmował całą długość tej szafki pod półką.

Mam te kolumny, ale amplituner R-N402D.

Dlatego napisałem że możesz kupić sam Amplituner + do tego mniejsze kolumny.
Wszystko opisane wyżej.

Amplituner powinien spełnić twoje wymagania, dobierz tylko kolumny które podpasują ci rozmiarami.

Dudnienie to właśnie bas.
Chcesz solidnego basu to albo spore podłogówki albo subwoofer.
Kolumny nie muszą i nie powinny stać tam gdzie TV, nie miejsca żeby szerzej to rozstawić?

@daras28-82 No właśnie nie mam miejsca, żeby to szerzej rozstawić. Czytałem o tych głośnikach STX F110 opinie i nie były ciekawe. Podobno nie grają one dobrze. Podobno powyżej 1 kHz jest spadek. Tutaj o tym piszą, że to bubel: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3501762.html
Może są jakieś lepsze głośniki, które będą porządne ?

STX to polska marka, robią sprzęt chyba najlepsze w swoich cenach.
Tego się nie kupuje na podstawie opinii a raczej własnych upodobań, najlepiej podejść do salonu i osłuchać to co sobie wcześniej upatrzysz.

Co do opinii z elektrody to …

Widzisz tam spadek o którym pisali?

BTW, nie masz miejsca więc musisz się zadowolić monitorami, te niestety mają pewne ograniczenia.
Jeżeli jednak możesz celować wyżej finansowo to polecę Klipsch R-51M
Lekki bas, ale grają strasznie dynamicznie.

@daras28-82 co znaczy, że grają strasznie dynamicznie ? Czy te Klipsch R-51M są o wiele lepsze od tych STX F110 ?

To nie jest kwestia lepszości, różnice w brzmieniu, w tym jak przekazywana jest muzyka, każdy głośnik ma własną interpretację, podobnie jak wzmacniacz i odtwarzacz.
Możesz kupić najdroższy zestaw na rynku ale nie musi ci się podobać jego brzmienie, dlatego zalecane są odsłuchy przed zakupem.

@daras28-82 A czy te głośniki nie będą mi charczały i miały nie czysty dźwięk jak podgłośnie sobie na full ? Bo jednak zależy mi czystym dźwięku bez względu na to jak głośno będe słuchał.

A zestaw Logitech 5.1 by pasował do telewizora ? Czy jednak zestaw kina domowego będzie lepszy ?

Widzisz, wzmacniacz ma określoną moc podobnie jak głośniki.
Jak przekroczysz tą moc to pojawią się zniekształcenia.
Występują one po przekroczeniu mocy nominalnej, są tym większe im większe jej przekroczenie.
Nie unikniesz tego.
Chcesz słuchać bardzo głośno to celuj w sprzęt o mocy 300W+, obawiam się jednak że w 3k się nie zmieścisz.


I masz dyskotekę w domu, tylko do tego odpowiednio mocny wzmacniacz.

@daras28-82 Wszystko fajnie, ale tak jak pokazywałem na zdjęciu takie duże kolumny na tej ścianie mi się nie zmieszczą.

Coś kosztem czegoś, mało miejsca wymusza pewne kompromisy, jednak Klipsch słynie z tego że gra głośno.
Zamiast tej Yamahy jednak bym szukał czegoś czego producent podaje faktyczne parametry.
Ta Yamaha nie ma tyle mocy co tam piszą, wręcz postawię całe swoje oszczędności na to że nie ma połowy tej mocy.

@daras28-82 To co byś mi polecił co ma faktycznie pełną moc ? Pytałem przedtem o te głośniki logitech 5.1, ale nic nie napisałeś. Na kompromis nie mogę iść, bo jak kupię duże kolumny to ich potem nie będe miał gdzie postawić. I będe się tylko nie potrzebnie - delikatnie mówiąc wkurzał. Więc muszę mieć to zrobione przemyślanie i z głową. Żeby mi się ladnie tam zmieściło na tej ścianie z telewizorem.

W tym problem że nie wiem, pewnie dlatego nie zmieniam swojego Denona z 99 roku na nic nowszego.

Jeżeli TV z którym chcesz to używać ma komplet odpowiednich wyjść audio to będzie to działać.
Jeżeli nie celuj w zwykłe stereo, to podłączysz dosłownie pod wszystko.

Teraz mi przyszło do głowy, mało miejsca dużo mocy i czysty dźwięk.
Monitory studyjne, coś z oferty aktywnych KRK powinno cię zadowolić.
TV teraz wszystkie są smart więc odtwarzacza żadnego mieć nie musisz, podłączasz to tylko pod TV i gra.

@daras28-82 Powiedz mi proszę czy jeśli zdecydowałbym się na Logitech 5.1 to może subofeer stać na tej szafce co telewizor obok tej wyższej szafki ? Czy będzie odbijał basy od tej szafki ? Bo wtedy bym te mniejsze głośniczki postawił po lewej i po prawej stronie telewizora, a pozostałe głośniczki na półce nad telewizorem. I też, myśle byłoby dobrze, prawda ?

No chyba, żebym pomyślał o sprzęcie firmy Pioner z głośnikami w obudowie paździeżowej. Co o tym myślisz ?

Panie daras gdzie on te kolumny postawi, co?