Sprzęt na raty a emerytka

Witajcie… Zamierzam kupić pewien sprzęt w sklepie, ale nie stać mnie zbytnio i chciałbym go wziąść na raty… jedyną osobą która może mi ten sprzęt wziaść jest babcia. Jest emerytką… i tu nasuwa sie pytanie do którego roku życia można wziaść coś na raty. Odrazu mówie, że raty biorę w banku XXXXX

zapytaj na infolini w banku :mrgreen:

wiek nie powinien wpływać na możliwość wzięcia kredytu, inaczej ich postrasz że dyskryminują ze względu na wiek i idziesz z tym do gazety, rzecznika praw konsumenta itp (parę lat temu z tego powodu ING Bank miał wielkie problemy bo panienka powiedziała jakiemuś profesorowi, że nie dostanie kredytu bo jest za stary). natomiast bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia ale przy małej kwocie bank nie powinin robić większych problemów.

Ale jednak wpływa. Wszystko zależy od wysokości kredytu i ilości rat.

W końcu bank to nie instytucja charytatywna

po co piszesz takie głupoty o czymś o czym nie masz pojęcia. Zależy to od banku, pracuję w placówce bankowej banku, który ma w Polsce I-sze miejsce jeśli chodzi o liczbę udzielonych kredytów ratalnych. Bank ma prawo nie podawać powodu odmowy, jest to zapisane w ustawie o prawie bankowym. U nas jeśli chodzi o kredyt gotówkowy to do 75 lat, jak z ratalnym nie wiem bo to inna linia, ja pracuję w placówce.

grzesiek82 ,

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy

@grzesiek82

Napisz w jakim banku pracujesz a ja pokażę ci w ciągu tygodnia oświadczenie rzecznika prasowego banku w którym pracujesz że to nieprawda i z przyjemnością udzielą kredytu babci mającej 80 lat. Może pracujesz w banku i wiesz co masz napisane w instrukcji ale prawa nie znasz. Bank będzie kombinował z innymi warunkami ale nigdy nie powie że nie udzieli kredytu bo kredytobiorca jest za stary

@wirles

zadaj bezpośrednie pytanie na infolinii do którego roku życia udzielają kredytu