Sprzęt pod gierke Diablo III

Witam,

w związku tym iż za niedługo odbędzie się premiera Diablo III, przypatruje się do wymiany bebechów swojego kompa. Ale technologia poszła troszku do przodu i się zagubiłem :?

Chodzi o to, że potrzebował bym porady jaki porcek wziąć, aby gierka chodziła bardzo dobrze - bo co to za przyjemność z grania jak się wszystko tnie.

Specyfikacją zalecaną jest:

I teraz moje pytanie jaki procesor brać Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz? Czy może coś lepszego np. i3? Zaś jeśli chodzi o i3 to jaką wersję ? Może Intel Core i3-2100T?

Dobrze byłoby jakbyś podał aktualną konfigurację komputera.

Aktualna konfiguracja się nie liczy - bo mam płytę główną do wymiany :confused: (bios się czasem nie potrafi podnieść poprawnie) i tak muszę kupić nową …

A tak dla informacji posiadam:

  • AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+, 2010 MHz

  • 3x1GB RAM DDR2 533Mhz

  • NVIDIA GeForce 9600 GT (1024 MB)

  • i płytę Gigabyte GA-M57SLI-S4

wiem, że grafikę mam troszkę cienką.

Do diablo grafika jest OK, procesor troszkę słaby, ale na średnich detalach spokojnie pociągnie :slight_smile: Najtańszy i3 wystarczy.

Na tym co masz spokojnie na minimum bez cięcia będziesz grał

Jeżeli chcesz zmieniać płytę czyli chcesz składać nowego kompa, podaj ile masz kasy to Ci złożą

Przeciez ta płytka nie jest taka zła.

Próbowałeś resetować bios, ewentualnie aktualizowac go?

No własnie już wiem, że na minimum nie pogram, dzisiaj odpaliłem betę i się tnie jak ■■■■■■■ :wink:

Nie nie probowałem.

Dokładne objawy są takie, że bios praktycznie się nie podnosi, jak się podniesie nie rozpoznaje urządzeń podłączonych do sata po kilku restartach wstaje i działa ok.

BTW. kondensatory przy procku mam napuchniete -moze to jest problem

http://wojtekadams.pl/db.jpg

To spróbój go zresetować:

Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera ?

jeśli nie pomoże to, sprawdz jaki masz aktualny bios, jeśli starszy niż na stronie producenta, to ściagnij najnowszy np. na pendriva i aktualizuj, poprawna akutalizacja raczej nie niesie ryzyka, choć jak pójdzie coś nie tak to raczej płyta tylko do serwisu.

Jeśli masz kondensatory spuchnięte to raczej płyta się kończy :smiley: tak więc nie masz nic do stracenia z aktualizacją biosu jeśli i tak nie jest dobrze :slight_smile:

@djkamil

Update Biosu poszedł do “najnowszej” wersji. Zobaczymy czy pomoże… Jakby pomogło to bym zakupił tylko nowy procek.

Zainstaluj sobie program AMDFusion, na czas gry odpalasz go, ten program wyłącza Ci wszystkie zbędne programy i funkcje… system jest leciutki i cała moc idzie dla gry… I nie ma opcji żeby się zacinało po tym :lol:

***** AMD Fusion 1.1 tylko dla Visty i 7 ;/, ale zainstalowała się wersja 1.0

W przypadku Diablo 3 trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze to jest beta, a po drugie serwery bety znajdują się w USA. To jak gra chodzi teraz na danym sprzęcie nie oznacza, że tak samo będzie chodzić w dniu premiery. W dniu premiery będzie chodzić o wiele lepiej - to jest pewne.

Z moich obserwacji wynika (mogę się mylić), że jakiś HD 6850 i procesor i3 spokojnie uciągną tą grę na najwyższych ustawieniach w trybie 4 osób.

BTW żeby zobaczyć fps-y w grze używa się kombinacji klawiszy ctrl + r (to taki tip).

Co do płyty głównej to takie rzeczy się naprawia. Wymienia się najlepiej wszystkie kondensatory jednego pochodzenia, poprawnie wykonany zabieg, a płyta może lepiej działać niż nowa sklepowa(w przypadku tanich płyt, gdzie procedencji oszczędzają dając tanie kondensatory).

Podaj jaki masz zasilacz myślę że to jego może być wina. :stuck_out_tongue:

A co do samego zestawu to wymana procesora i naprawa płyty załatwiłaby sprawę :smiley:

Tak tylko najpierw muszę znaleźć osobę, która to by mi wymieniła :slight_smile: Zasilacz mam CHIEFTEC 450 wat

Dodane 22.04.2012 (N) 17:15

@djkamil09061991

dzisiaj już komp nie dał rady wstać :confused: 2h z nim walczyłem.

A wracając do setna sprawy to chyba zakupie i3. ktoś poleci jakąś płytkę dla i3 ?

Zależy jakie to ma być i3, czy pod socket LGA1155 czy LGA1156.

wydaje mi się że LGA1156 jest lepsze bo jest kompatybilne z i5 i i7

Skoro tak to:

http://www.morele.net/procesor-intel-co … box-319181

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus … 156-243604

1156 to podstawka bez przyszłości, nie warto się w nią pchać, jak już to 1155…

no ale z czasem jakbym chciał się czarpnąć na i5/i7 to 1155 odpada ? czy się myle ?

Przecież najpopularniejszy obecnie gamingowy procek i5-2500 jest właśnie na 1155…