Sprzęt pod gierke Diablo III

(wojtekadams) #1

Witam,

w związku tym iż za niedługo odbędzie się premiera Diablo III, przypatruje się do wymiany bebechów swojego kompa. Ale technologia poszła troszku do przodu i się zagubiłem :?

Chodzi o to, że potrzebował bym porady jaki porcek wziąć, aby gierka chodziła bardzo dobrze - bo co to za przyjemność z grania jak się wszystko tnie.

Specyfikacją zalecaną jest:

I teraz moje pytanie jaki procesor brać Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz? Czy może coś lepszego np. i3? Zaś jeśli chodzi o i3 to jaką wersję ? Może Intel Core i3-2100T?

(djkamil09061991) #2

Dobrze byłoby jakbyś podał aktualną konfigurację komputera.

(wojtekadams) #3

Aktualna konfiguracja się nie liczy - bo mam płytę główną do wymiany :confused: (bios się czasem nie potrafi podnieść poprawnie) i tak muszę kupić nową ....

A tak dla informacji posiadam:

• AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+, 2010 MHz

• 3x1GB RAM DDR2 533Mhz

• NVIDIA GeForce 9600 GT (1024 MB)

• i płytę Gigabyte GA-M57SLI-S4

wiem, że grafikę mam troszkę cienką.

(Kozza) #4

Do diablo grafika jest OK, procesor troszkę słaby, ale na średnich detalach spokojnie pociągnie :slight_smile: Najtańszy i3 wystarczy.

(system) #5

Na tym co masz spokojnie na minimum bez cięcia będziesz grał

Jeżeli chcesz zmieniać płytę czyli chcesz składać nowego kompa, podaj ile masz kasy to Ci złożą

(djkamil09061991) #6

Przeciez ta płytka nie jest taka zła.

Próbowałeś resetować bios, ewentualnie aktualizowac go?

(wojtekadams) #7

No własnie już wiem, że na minimum nie pogram, dzisiaj odpaliłem betę i się tnie jak cholera :wink:

Nie nie probowałem.

Dokładne objawy są takie, że bios praktycznie się nie podnosi, jak się podniesie nie rozpoznaje urządzeń podłączonych do sata po kilku restartach wstaje i działa ok.

BTW. kondensatory przy procku mam napuchniete -moze to jest problem

(djkamil09061991) #8

To spróbój go zresetować:

Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera ?

jeśli nie pomoże to, sprawdz jaki masz aktualny bios, jeśli starszy niż na stronie producenta, to ściagnij najnowszy np. na pendriva i aktualizuj, poprawna akutalizacja raczej nie niesie ryzyka, choć jak pójdzie coś nie tak to raczej płyta tylko do serwisu.

Jeśli masz kondensatory spuchnięte to raczej płyta się kończy :smiley: tak więc nie masz nic do stracenia z aktualizacją biosu jeśli i tak nie jest dobrze :slight_smile:

(wojtekadams) #9

@djkamil

Update Biosu poszedł do "najnowszej" wersji. Zobaczymy czy pomoże... Jakby pomogło to bym zakupił tylko nowy procek.

(system) #10

Zainstaluj sobie program AMDFusion, na czas gry odpalasz go, ten program wyłącza Ci wszystkie zbędne programy i funkcje... system jest leciutki i cała moc idzie dla gry... I nie ma opcji żeby się zacinało po tym :lol:

(wojtekadams) #11

***** AMD Fusion 1.1 tylko dla Visty i 7 ;/, ale zainstalowała się wersja 1.0

(Tomek Matz) #12

W przypadku Diablo 3 trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze to jest beta, a po drugie serwery bety znajdują się w USA. To jak gra chodzi teraz na danym sprzęcie nie oznacza, że tak samo będzie chodzić w dniu premiery. W dniu premiery będzie chodzić o wiele lepiej - to jest pewne.

Z moich obserwacji wynika (mogę się mylić), że jakiś HD 6850 i procesor i3 spokojnie uciągną tą grę na najwyższych ustawieniach w trybie 4 osób.

BTW żeby zobaczyć fps-y w grze używa się kombinacji klawiszy ctrl + r (to taki tip).

(djl) #13

Co do płyty głównej to takie rzeczy się naprawia. Wymienia się najlepiej wszystkie kondensatory jednego pochodzenia, poprawnie wykonany zabieg, a płyta może lepiej działać niż nowa sklepowa(w przypadku tanich płyt, gdzie procedencji oszczędzają dając tanie kondensatory).

Podaj jaki masz zasilacz myślę że to jego może być wina. :stuck_out_tongue:

A co do samego zestawu to wymana procesora i naprawa płyty załatwiłaby sprawę :smiley:

(wojtekadams) #14

Tak tylko najpierw muszę znaleźć osobę, która to by mi wymieniła :slight_smile: Zasilacz mam CHIEFTEC 450 wat

-- Dodane 22.04.2012 (N) 17:15 --

@djkamil09061991

dzisiaj już komp nie dał rady wstać :confused: 2h z nim walczyłem.

A wracając do setna sprawy to chyba zakupie i3. ktoś poleci jakąś płytkę dla i3 ?

(Rufus2009) #15

Zależy jakie to ma być i3, czy pod socket LGA1155 czy LGA1156.

(wojtekadams) #16

wydaje mi się że LGA1156 jest lepsze bo jest kompatybilne z i5 i i7

(Rufus2009) #17

Skoro tak to:

http://www.morele.net/procesor-intel-co ... box-319181

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus ... 156-243604

(Semtex) #18

1156 to podstawka bez przyszłości, nie warto się w nią pchać, jak już to 1155...

(wojtekadams) #19

no ale z czasem jakbym chciał się czarpnąć na i5/i7 to 1155 odpada ? czy się myle ?

(majcovsky) #20

Przecież najpopularniejszy obecnie gamingowy procek i5-2500 jest właśnie na 1155...