Sprzęt poleasingowy z Niemiec z licencją COA a legalność Windowsa


(walpi) #1

Od dłuższego czasu wiele jest aukcji ze sprzętem poleasingowym np. z Niemiec z "oryginalnym systemem Windows 7 PRO". Otrzymujemy naklejkę COA, informację na fakturze oraz zainstalowany system na dysku no i zapewnienie sprzedawcy, że system jest oryginalny w wersji polskiej. Nie jest to jednak wersja Refurbished.

Wiem, że jeśli zainstaluje się wersje polską z czystej płyty OEM, to klucz przyjmuje a aktywacja przebiega pomyślnie.

Jak na dzisiejsze czasy wygląda legalność takiego Windowsa, uwzględniając najnowsze dyrektywy europejskie oraz ewentualną politykę Microsoftu ?

 


(Kraefezze) #2

Jeśli na naklejce jest napisane np.:

To masz prawo zainstalować tylko 32-bitowy Windows 7 Home Premium w wersji niemieckiej.

Jeśli jednak tego nie masz, to instaluj taką wersję systemu Windows 7 Home Premium jaka ci się żywnie podoba. Dyrektywy EU nie mają to nic do robienia. Polityka Microsoftnetu pozwala.


(Majster1942) #3

BTW COA na terenie Europy nie jest przestrzegane, są te śmieszne naklejki jeszcze ale w Kanadzie, USA, Rosji, UK kupujesz Windowsa online ewentualnie na pendrive. COA to zboczenie zawodowe, jeżeli masz aktywowany windows i przeszła ci rejestracja w windows store to legal.

BTW te naklejki z coa są w sprzedaży w sieci jak chcesz odkopie ci linka, podróbki z chin ale z nadrukiem 3d czy jak się to zwie