Sprzęt został zmieniony - ponownie aktywuj XP w ciągu 3 dni

Witam.

Pojawia się komunikat, że “konfiguracja sprzętowa została mocno zmieniona i należy ponownie aktywować system w ciągu 3 dni”. System to Windows XP Home, licencja OEM. Pytanie brzmi: co się stanie jeśli w ciągu 3 dni nie aktywuję na nowo systemu. Czy tylko nie będę miał dostępu do aktualizacji czy coś więcej? Czy później tez mogę aktywować? Jak ta sprawa wygląda?

Czy czas liczy się gdy komputer jest wyłączony a bateria na płycie głównej “pada”? :smiley:

P.S.

Nie aktywuję bo nie mam dostępu do internetu a za jakiś czas będę miał.

Jeżeli go nie zaktywujesz to po upływie tego terminu nie włączysz już normalnie windowsa.

Przecież możesz aktywować przez telefon :slight_smile:

Jak zadzwonię to jak oni to zrobią jeśli komp nie ma neta? Skąd komputer “będzie wiedział”, że system jest aktywowany na nowo? Nie łapie tego… A i jeśli będę i tak robił kompletnego formata, z nowym wydzielaniem partycji itd. to będzie działał?

będziesz musiał aktywować ponownie (po formacie)

dzwonisz na darmowy numer trzeba 2 razy nacisnąć jakiś klawisz potem wklepujesz kod który komp ci poda jak wybierzesz opcje aktywacji przez telefon i maszynka ci podaje klucz który masz wklepać do kompa i tyle

kiedyś korzystałem (bo nie miałem neta)

rozumiem. Jutro mija 3 dzień. Od której rano odbierają telefony? #-o

24h/dobę - 7 dni w tygodniu

to automat a nie sekretarka :slight_smile:

możesz w środku nocy do nich drygnąć

Pozdr.

Jeszcze jedno. Załóżmy, że miną 3 dni, nie będę w stanie “normalnie” uruchomić systemu. Czy wtedy będę jeszcze miał możliwość aktywacji (System się nie włączy ale będzie się pojawiało okno aktywacji czy coś w tym stylu)? Czy wtedy tylko format C?

system się uruchomi do ekranu z napisem “zapraszamy” i wyświetli komunikat: “Zanim możliwe będzie logowanie do systemu windows należy przeprowadzić aktywację. Czy chcesz zrobić to teraz?”. Jeśli wtedy go uaktywnisz formatowanie nie będzie konieczne

a ja zapytam dodatkowo - czy wtedy mogę zalogować się do systemu przez wersje awaryjną czy gdybym chciał odzyskać pliki pozostaje mi tylko Linux…

@kubus94

logowanie w trybie awaryjnym jest możliwe (przynajmniej mnie się udało), w razie czego nie zaszkodzi spróbować