Sprzętowy DRM w notebookach?

W bardzo ciekawym wywiadzie Tomka Bryi z przedstawicielami polskiego oddziału MS, poruszono kwestkię DRM w Viście i DRM sprzętowego (za co podziękowania dla autora wywiadu) min. w telewizorach HDTV oraz co mnie zmierziło - niedługo w notebookach.

Wątpie czy ktoś tutaj dobrze się zna w temacię, interesuje mnie to kiedy to świństwo pojawi się w notebookach i jak będzie można poznać czy jest DRM sprzętowy czy go nie ma. To samo - jak rozpoznać w telewizorze HDTV i jak to tam działa.

Bardzo ciekawe rzeczy a tak mało się o nich mówi. A przecież dotyczą nas wszystkich, jakby nie było jest to w pewnym sensie ograniczanie, a za to głupio płacić ciężkie pieniądze.

Ps: W wywiadzie Tomka B. (dostepny na vortalu w dziale bodajże artykuły) temat o DRM pojawia się ok 1h i trwa kilka minut.

Złączono Posta : 09.08.2007 (Czw) 13:26

Brak odpowiedzi w tym temacie bardzo dobrze obrazuje ze zbyt duzo tu dzieci, które robią z tego forum, coś w rodzaju forum klasowego.

Nie ma co zaczynac powazniejszych tematów. Ah te dzieci :evil:

Żeby można było odtwarzać zabezpieczone filmy, urządzenia takie jak karta graficzna będzie posiadała złącze HDMI. Przez to złącze mogą płynąć dane zabezpieczone DRM. Jeśli system wykryje, że karta nie posiada złącza DRM to system uzna, że użytkownik próbuje złać zabezpieczenie. Wtedy dochodzi to dwókrotnej zmiany rozdzielczości co bardzo obciąża procesor i w efekcie końcowym film jest odtwarzany na monitorze w dużogorszej jakości.