"Spuchnięta" Vista świeżo po instalacji

Witam. Mam mały problem z Vistą HP x64.

Ostatnio ją reinstalowałem. Następnie przed wgrywaniem jakiegokolwiek oprogramowania zainstalowałem wszystkie aktualizacje (płyta nie zawiera ani jednego z dwóch wydanych później service pack’ów) więc troche było do nadrobienia. Teraz wszystkie łatki są już uzupełnione, ale Vista nie działa tak jak powinna. Bez zainstalowanych jeszcze żadnych programów (tylko aktualizacje i sp) waży prawie 40GB. Nie wiem czy to normalne :confused: Dodatkowo dość długo wyświetla się ekran ładowania systemu ( przed reinstalacją ładowała się troche szybciej).

Mój sprzęt to: Core2Duo E7400, GeForce 9800GTX+, 4GB Ram.

Mimo, że system był świeży to przeskanowałem ją programem Malwarebytes’ Anti-Malware. Wynik-czysto.

Moje pytanie brzmi: czym może być spowodowane takie zachowanie systemu?? Parę miesięcy temu instalowałem ten sam system i chodził zupełnie inaczej. :confused:

Można ją jakoś zoptymalizować?? Przecież na takim sprzęcie nie powinno być problemów, bynajmniej tak mi się wydaje.

Dodam tylko że wykonałem defragmentację partycji systemowej defragmentatorem systemowym.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam.

A nie lepiej ściągnąć czysty obraz Vista SP2 i aktywować ją na swoim kluczu ?

A to legalne w ogole bedzie? skoro mam wlasny oryginalny nosnik? I skad taki system pobrac? Bo jezeli kolega ma na mysli np. torrenty to dziekuje odpada.

Pozdrawiam

Po instalacji SP należy wyczyścić pliki zbackupowane podczas instalacji.

Czyli w cmd uruchomionym jako admin należy wpisać

vsp1cln.exe

Enter Pojawi się info dotyczące skutków wyczyszczenia plików zapasowych (nie będzie można odinstalować SP1 w przyszłości).Klawisz T i zatwierdzamy klawiszem Enter. Przy instalacji SP2 również występuje ww zjawisko z tym że komenda jest już inna :

compcln.exe

Radą na to może być ,tymczasowe wyłączenie usługi(start > wpisz usługi) > Wstępne ładowanie do pamięci > ppm > właściwości> Zatrzymaj oraz Typ uruchomiania > Wyłączony. Następnie przejdź do folderu C:\Windows\Prefetch i usuń plik *.pf ,nie usuwaj folderów i plików które są na fotce poniżej.[Przechwytywanie____JPG_300x300_q85.jpgRestart i zobacz jak system się ładuję Możesz włączyć usługę Wstępnego ładowania do pamięci ,lub możesz zostawić wyłączoną (np ja mam wyłączoną) Hibernacja - następne 4GB ,jak nie korzystasz Wyłącz =usuń w oczyszczaniu dysku C. Przydział na punkty przywracania systemu W cmd odpalonym jako admin :

vssadmin list shadowstorage

Sprawdzisz ile jest przydzielone w tym momencie.

VSSADMIN RESIZE SHADOWSTORAGE /FOR=C: /ON=C: /MAXSIZE=3GB

Zmniejszysz przydział do 3GB na punkty przywracania systemu ,tyle jest ok.

Przy tej ilości pamięci ustaw (Zaawansowane ustawienia Efekty wizualne… Ustawienia Zaawansowane Pamięć … Zmień) ,plik stronicowania na niestandardowy ,początkowy 1024 i maksymalny 1024 ,kliknij Ustaw Ok.

Coś powinno pomóc :slight_smile:

](http://wstaw.org/w/eLc/)