"Spuchnięta" Vista świeżo po instalacji

(aderas) #1

Witam. Mam mały problem z Vistą HP x64.

Ostatnio ją reinstalowałem. Następnie przed wgrywaniem jakiegokolwiek oprogramowania zainstalowałem wszystkie aktualizacje (płyta nie zawiera ani jednego z dwóch wydanych później service pack'ów) więc troche było do nadrobienia. Teraz wszystkie łatki są już uzupełnione, ale Vista nie działa tak jak powinna. Bez zainstalowanych jeszcze żadnych programów (tylko aktualizacje i sp) waży prawie 40GB. Nie wiem czy to normalne :confused: Dodatkowo dość długo wyświetla się ekran ładowania systemu ( przed reinstalacją ładowała się troche szybciej).

Mój sprzęt to: Core2Duo E7400, GeForce 9800GTX+, 4GB Ram.

Mimo, że system był świeży to przeskanowałem ją programem Malwarebytes' Anti-Malware. Wynik-czysto.

Moje pytanie brzmi: czym może być spowodowane takie zachowanie systemu?? Parę miesięcy temu instalowałem ten sam system i chodził zupełnie inaczej. :confused:

Można ją jakoś zoptymalizować?? Przecież na takim sprzęcie nie powinno być problemów, bynajmniej tak mi się wydaje.

Dodam tylko że wykonałem defragmentację partycji systemowej defragmentatorem systemowym.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam.

(Rmk) #2

A nie lepiej ściągnąć czysty obraz Vista SP2 i aktywować ją na swoim kluczu ?

(aderas) #3

A to legalne w ogole bedzie? skoro mam wlasny oryginalny nosnik? I skad taki system pobrac? Bo jezeli kolega ma na mysli np. torrenty to dziekuje odpada.

Pozdrawiam

(Łukash) #4

Po instalacji SP należy wyczyścić pliki zbackupowane podczas instalacji.

Czyli w cmd uruchomionym jako admin należy wpisać

vsp1cln.exe

Enter Pojawi się info dotyczące skutków wyczyszczenia plików zapasowych (nie będzie można odinstalować SP1 w przyszłości).Klawisz T i zatwierdzamy klawiszem Enter. Przy instalacji SP2 również występuje ww zjawisko z tym że komenda jest już inna :

compcln.exe

Radą na to może być ,tymczasowe wyłączenie usługi(start > wpisz usługi) > Wstępne ładowanie do pamięci > ppm > właściwości> Zatrzymaj oraz Typ uruchomiania > Wyłączony. Następnie przejdź do folderu C:\Windows\Prefetch i usuń plik *.pf ,nie usuwaj folderów i plików które są na fotce poniżej.[Przechwytywanie____JPG_300x300_q85.jpgRestart i zobacz jak system się ładuję Możesz włączyć usługę Wstępnego ładowania do pamięci ,lub możesz zostawić wyłączoną (np ja mam wyłączoną) Hibernacja - następne 4GB ,jak nie korzystasz Wyłącz =usuń w oczyszczaniu dysku C. Przydział na punkty przywracania systemu W cmd odpalonym jako admin :

vssadmin list shadowstorage

Sprawdzisz ile jest przydzielone w tym momencie.

VSSADMIN RESIZE SHADOWSTORAGE /FOR=C: /ON=C: /MAXSIZE=3GB

Zmniejszysz przydział do 3GB na punkty przywracania systemu ,tyle jest ok.

Przy tej ilości pamięci ustaw (Zaawansowane ustawienia Efekty wizualne.. Ustawienia Zaawansowane Pamięć ... Zmień) ,plik stronicowania na niestandardowy ,początkowy 1024 i maksymalny 1024 ,kliknij Ustaw Ok.

Coś powinno pomóc :slight_smile:

](http://wstaw.org/w/eLc/)