Spuchnięty kondensator

Czy lekko spuchnięty kondensator ma wpływ na niezrozumiałe zachowywanie się płyty głównej./po wyłączeniu muszę ponownie po jej włączeniu zresetować dwa razy aby się komp włączył/ :frowning:

bardzo prawdopodobne, ile komputer ma lat i jaki zasilacz?

Jeśli jest coś nie tak z płytą główną to spróbuj zresetować BIOS poprzez wyjęcie baterii z płyty głównej na jakieś 10min.Oczywiście przy wyłączonym zasilaniu.Może pomoże. . .

Poczytaj o tym: http://www.edw.com.pl/index.php?module= … =151&meid=

( Cyba 91 ) - co ma resetowanie Bios-u do spuchniętego kondensatora? I w czym ma to pomóc w tym przypadku?

Może mieć wpływ.

Spuchnięty kondensator trzeba wymienić. Jeśli nie umiesz posługiwać się lutownicą, płytę główna lepiej oddaj do znajomego elektronika albo do serwisu.

Ponadto radzę sprawdzić, czy zasilacz podaje poprawne napięcia. Trzeba usuwać przyczyny, nie tylko objawy :slight_smile:

Okey! Właśnie oddałam płytę dla kolegi który to zrobi.

I jeszcze mam pytanko: po skanowaniu nortonem online wyskakuje mi że mam zainfekowanego kompa czymś takim- Orphan Cleanup jak to usunąć?

Dodane 06.06.2009 (So) 14:52

I wszystko się wyjaśniło. Wymieniłam kondesator i jest dobrze. Karta na PCI-express zaskoczyła! Tylko nadal niestety muszę po włączeniu zresetować dwa razy i wtedy już jest dobrze. nie wiem co może być tego przyczyną. Dzieki za informacje. Pozdrawiam :lol:

Dodane 16.06.2009 (Wt) 18:06

Nikt mi nie pomoże? :o