SPV M5000 - czy to dobry wybór?

(Łukasz14) #1

Siemka! Kolega ma na sprzedaż SPV M5000 z kartą 4 GB za 400 zł, jak myślicie opłaca się?

(Mirkolo7) #2

zależy od stanu, jak w bardzo dobrym stanie, to tyle będzie kosztować,

choć ja bym się trochę potargował:slight_smile:

(Łukasz14) #3

A ktoś miał do czynienia z tym modelem? Jak się sprawuje i jak będzie się sprawował jak wrzucę do niego WM 6.5? ;>

(klopas) #4

miałem go i miałem na nim bety WM6.5 (finalnej nie było wtedy) i chodziło średnio, to wina tego że ma 64mb ram, przy WM5/6 można wyciągnąć 30mb wolnego ramu, przy 6.5 miałem 10-20mb :stuck_out_tongue: no i z WM6 cała bateria w jeden dzień zeszła a z WM5 2dni trzymał telefon (z bawieniem się, puszczaniem muzyki, przeglądaniem neta itd.)

ja tam byłem średnio nastawiony na SPV M5000, wolałem wyrwać XDA Exec (czarny i ma niebieskie podświetlenie QWERTY, inne wersje mają czerwone)

(Łukasz14) #5

klopas , ale polecasz ten model? I jak w nim jest z wifi? Ma 802.11b ,a może b/g?

(olmeca) #6

Panowie podstawowa sprawa - czy to sie bedzie nazywalo spv m5000, xda exec, i-mate jas-jar - wszytsko jest tym samym sprzecie o nazwie HTC Universal i roznie sie od siebie jedynie wygladem zewnetrznym (kolr obudowy i podswietlenia klawiszy).

Sprzet jest dosc spory gabarytowo i ciezki do korystania z niego jako telefonu, ale za to ma jedna z najlepszych klawiattur sprzetowych w tego tupu urzadzeniu. Wifi tylko w standardzie 'b'. Notoryczny jest problem z brakiem w nim ramu ale jest na to rozwiazanie - przelutowanie kosci pamieci na 128mb i wtedy ten sprzet dziala calkiem niezle.

Podsumowujac sprzet ciekawy, ale dla maniakow execa, jak nie masz kasy na przelutowanie rmu to bym go sobie odpuscil.

(klopas) #7

osobiście przyznam że na iPhone się szybciej mi pisało i się mniej myliłem (tam zrąbali shift, jakby był wielkości 2 klawiszy to by nic się nie myliło :stuck_out_tongue: )

co trochę kosztuje, te kości są wyciągane z Blue Angela i pasują do uni ale trzeba zmienić softa żeby obsłużył te 128mb ram...

mi brak ramu przeszkadał bo nie mogłem mieć gg i opery razem włączonej... ale tak to nie było tragicznie, do filmów jest spoko...

przy rozmowie dłuższej niż 5min naprawdę trzeba o coś oprzeć łokieć albo zmienić rękę bo aż boli :smiley: (w sumie waży ponad ćwierć kilo :wink: )

jak będę bogaty to sobie go sprawię bo miałem go 15 dni i sprzedałem (bo kupiłem sobie iPhone 2G)

(Łukasz14) #8

Czyli reasumując brać go czy nie? :smiley:

(olmeca) #9

Wez - pobawisz sie i puscisz go dalej (byc moze w tej samej cenie) albo sie w nim zakochasz i nigdy sie z nim nie rozstaniesz. Ja swojego mialem 1 dzien i sprzedalem jeszcze szybciej.

(Łukasz14) #10

Teraz mam avile - nówkę :smiley:

A kumpel właśnie ma na sprzedaż tego SPV, full zestaw, odbiornik GPS, ładowarka samochodowa i normalna itd.

(Szczepaniakpila) #11

No avilla napewno gorsza od tego SPV...brak systemu niestety:((

(Łukasz14) #12

No właśnie to denerwuje i to bardzo :stuck_out_tongue:

(Szczepaniakpila) #13

na avilii duzo nie zrobisz nie oszukujmy się bo brak systemu robi swoje....

(Łukasz14) #14

No nic sprzedam avile i kupię tego SPV :slight_smile:

Może ktoś chętny? Telefon ma 2 tygodnie i w zestawie jest dodatkowo karta 1 GB za 400 zł.