SPV M5000 - czy warto?

Witam !

Aktualnie posiadam SE P1i + 8gb. Dobry telefonik, jestem z niego zadowolony. Ma tylko jeden minus - jest strasznie powolny ! I właśnie chciałbym się zapytać czy opłaca mi się zmienić na HTC (?) SPV M5000. Wiem, że posiada proca 500 MHz (nie tak jak P1i 208 MHz co jest porażką bo nie ma gry czy aplikacji, która by się nie zacinała). Posiada co prawda tylko 64 mb ramu (P1i 128), ale idzie kupić te telefony (bardziej to już miniPC :smiley: ) z ramem 128 mb, więc nie jest to chyba problem. Pytanie jest takie: czy opłaca sie go kupić i takie lekko poboczne - ile tam karta pamięci MAX wejdzie (strzelam, że 16Gb).

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam ! :slight_smile:

PS: dodam, że telefonu używam dosłownie do wszystkiego.

Już nie warto - jest to leciwy sprzęt i jak nie będzie miał tych 128ram to wiele na nim zdziałać się nie da. To był pda jakiego miałem najkrócej zaledwie jeden dzień i poszedł w świat, ale są zapaleńcy, dla których universal jest idealnym rozwiązaniem.

Czy ja wiem czy taki leciwy. 5 lat to jeszcze nie jest tak dużo (2 lata więcej niż P1i). Będę miał takie możliwości jak na HTC Vario II, tyle że obrotowy ekran. Można zainstalować te same systemy, czyli Windows Mobile 5.0 do 6.5. Cena nie jest kosmiczna. A zapewne fajnie się na nim filmy ogląda po zainstalowaniu Core player’a przy takim ekranie. :slight_smile: Czekam na dalsze odpowiedzi.

To kup, zainstaluj wymarzony Windows Mobile 6.5 i się nie zdziw że coś zjadło praktycznie cały ram w opcji jak nie przylutujesz go na 128mb. Core player do filmów - po co płacić za program jak najlepszym odtwarzaczem darmowym na WM jest TCMP.

Kto mówi o płaceniu ? ;x

Nie mam zamiaru instalować 6.5 bo nie ma sensu, wystarczy 6.1, najlepszy. Czekam na wypowiedzi innych.

Ostatnio też chciałem go kupić, ale zrezygnowałem. Już bardziej opłaca się kupić toshibę g900. Jest bardziej wydajna od m5000. Można do niej podłączyć via USB klawiaturę, myszkę, pena, gamepada i inne peryferia. Ma czytnik linii papilarnych którym można również sterować. Niestety i z niej zrezygnowałem gdyż do grania za bardzo się nie nadaje.

Toshiba G900 ? Nie ma co porównywać… G900 można porównać do Vario II (przykładowo), a ja takiego małego nie chcę, bo wtedy nie było by sensu zmieniać tego SE. Do M5000 myszka chyba też podejdzie. Po za tym nie widzę sensu w ogóle podpinania myszki czy klawiatury do telefonu z tak małym wyświetlaczem…

Dobry dowcip z porównaniem G900 do Hermesa - trochę nie ta klasa sprzętowa. Ale wydaje mi się, że już na uniego się zdecydowałeś wiec miłego korzystania i małej liczby resetow :lol:

Ale ty mnie nie masz co straszyć z resetami, bo wiem jak to jest korzystaniem z takim sprzętem. :slight_smile: Wszystkiego uczy sie na błędach a sądzę, że ten telefon nie będzie jakąś totalna porażką, a na pewno nie będzie gorszy od P1i.

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam !

Oba sprzęty nie są porównywalne - dwie inne klasy produktu. Resetami nie straszę stwierdzam fakty. Z technicznego punktu słabą strona tego pda jest bateria i taśma do wyświetlacza która z czasem się uwala. W razie potrzeby służę pomocą w zdobyciu części zamiennych.

Wiecej informacji o tym jaki fochy ma exec znajdziesz tu -> http://pdaclub.pl/forum/universal/

Z tą taśmą to się nie dziwię, kumplowi tez się uwaliła, tyle że on ma Vario któregoś tam… Bateria…Hmmm… słabą stroną jest bateria, no P1i laduję codziennie, więc pewnie dużo lepiej nie będzie tam… A to że ma fochy… Chyba jak każdy telefon z takich lat i to takiej budowy, one takie są po prostu :smiley: Kupię, przekonam się, zapewne też się nieźle naklnę, ale FUN będzie :slight_smile:

Kolego, miałem jakiś czas temu podobny dylemat jak Twój. Pisałem nawet tu na forum. Chciałem chyba HTC’a jakiegoś albo G900. Jak dobrze się stało, że nie kupiłem ani tego ani tego. Po prostu byłbym rozczarowany szczególnie baterią. Jak chcesz mieć przenośnego kompa to kup netbooka.

Ja tam kupiłem sobie nokię z symbianem i jestem baaaardzo zadowolony. :slight_smile:

Ale mnie tam bateria nie przeszkadza, ponieważ i tak wieczorem kładę zawsze telefon do ładowania… A co kupiłeś ?

Nokia 6730 classic. Ma dobry procek i sporo ramu. Zależało mi ogromnie na: super szybkości, nawigacji i baterii. Dlatego właśnie wybrałem tą nokię. Bateria jak dużo rozmawiam trzyma około 5 dni.

A symbian co prawda już nie to samo co windows mobile albo jakiś inny system. Ale też mnie zaskoczył swoją funkcjonalnością. Bo to mój 1 telefon z systemem.