SpyBot na viscie

Witam czy ktoś z was posiada SpyBot?Mam takie pytanie czy ten program nie zakłuci prace antywirsua i czy wart go używać?Ponieważ kiedyś miałem dwa antrywirsuy i w gróncie rzeczy żaden nie działał ;/

Spybot to nie antywirus i nie zakłóca pracy AV

ja ma na Viście i działa bez problemu

ściągnij najnowszą wersję z Vortalu

ściąnełem ale zab ardzo nie moge sie połapać z akutalizacjami

k0wal

co znaczy wg. Ciebie, nie moge się połapac ?

Wróżek na forum nie ma, i nie wiemy o co Ci biega :mrgreen:

chodzi mi o to że tam jest do wybrania z kąd mam pobierać są flagi czy to ma znaczenie co wybiore?

Dobra praktyka to jeden antywirus, a dobry z aktualna baza

wybierasz lokalizację skąd będą pobrane aktualizacje, zaleca się aby był to kraj jak najbliższy, czyli w naszym wypadku Deutschland :slight_smile:

aha dziekuje lecz jkoś ten program nei przemawia za mną poprostu nie podoba mi sie ;/ czy dobrze zrobie jak go usune?

to nie jest program do podobania się lecz dbania i bezpieczeństwo

usuwając go zmniejszasz swój poziom bezpieczeństwa

Używam tego programu już jakiś czas. W nowej wersji masz ochorne rezydentną, działa spokojnie pod Vista. Nie wygląda super nie posiada “wodotrysków” ale napewno jest skuteczny. Jak narazie mnie nie zawiódł. Używałem też ad-aware często się zdarzało, że poprawiał spyBot po nim troszkę.

Pozdrawiam

ok właśnie kupiłem kaspersky i jśli mam zainstalowanego kasperkiego to warto miec spybota bo mi sie wydaje że sam kaspersky jest wystarczająco dobry

warto

ja również mam KIS i Spybota, rezydentną o0chronę ma włączoną tylko KIS

Spybotem czasem skanuję

pamiętaj by dobrze skonfigurować KIS, gdyż standardowa instalacja ustawia poziom zabezpieczeń na najniższy

kupiłeś samego antywirusa czy pakiet? jeśli tylko KAV to pamiętaj o Firewallu

spybota wywaliłem kasperski ochorne ustawiłem na maksa a jaki Firewall mi polecasz bo ja mam tylko sam kaspersky

Jasne że warto a nawet wskazane. Od dawna używam kis i spybot i dzięki temu czuję sie bezpieczniej tym bardziej że wiele razy spybot stanowił uzupełnienie dla Mnie po ataku wirusów i po ich usunięciu przez KIS spybot jeszcze parę rzeczy poprawił.

ty a jak zrobić aby spybot nie włanczał sie razem ze startem systemu tylko wtedy gdy chcem go włączyć aby przeskanować pc

Ściągnij sobie program EasyCleaner. tam bedziesz mogl zrobic wiele rzeczy m.in wybrac opcje start i tam pojawia ci sie wszystkie programy uruchamiane z systemem. wystarczy tylko usunąć dany program z listy i nie będzie już uruchamiał się przy uruchamianiu systemu. Sam sobie wyłączyłem w ten sposób wiele zbędnych programów przy ładowaniu systemu. oto link do niego: http://www.idg.pl/ftp/pc_6053/EasyCleaner.2.0.6.380.Build.7.html

Aha. Tylko nie skanuj rejestru nim bo ten program nie jest w pełni kompatibilny z Vistą chcoć działa bez problemu ale lepiej nie ryzykować. Ale za to jest idealny w zarzadzaniu programami uruchamianymi wraz z systemem oraz kasowaniem zbednych plików

aha a inaczej sie tego nie da zrobic ;/