Spybot S&D i trojany?

Gdy wczoraj siedziałem sobie na komputerze chciałem zamknąć większość programów. Gdy zamknąłem Rezydenta Spybot S&D mój antyvirus wykrył Trojan.Startpage w logach Spybota . Za każdym razem gdy wyłączam Spybota to samo się dzieje . Czy spybot jest zainfekowany ??

Antywirus jest wyczulony, jakiego używasz?

Dla pewności wrzuć log z Combofix http://www.instalki.pl/programy/downloa … mboFix.php wklej go na http://www.wklej.org i daj do niego link na forum.

Spybot nie jest najprawdopodobniej zainfekowany, tylko po prostu jak każdy program do usuwania złośliwego oprogramowania, ma “próbki” tegoż oprogramowania. Wtedy właśnie antywirus wykrywa tą "próbkę"jako wirusa. Zaprezentowanie logów jednakże nie zaszkodzi, może masz coś innego? :slight_smile:

Jak sam zauważyłeś jest on w logach a nie w innej lokalizacji.

Więc Spybot jest czysty, jednak wklejenie logów z HijackThis i Combofix na forum celem ich sprawdzenia nie zaszkodzi.

używam Dr.Web . Jednak nie potrzebuje sprawdzenia logów . Już raz ComboFix uszkodził mi internet i nie chce żeby to się stało po raz drugi .

Bo to jest narzędzie dla ludzi znających się na rzeczy, jak ci sprawdzi loga expert w dziedzinie bezpieczeństwa, to ryzyko że stanie się coś złego jest naprawdę niewielkie.

:slight_smile: