Spybot vs spyware terminator

Witam.Tak jak temacie Co sądzicie o tym programach?.Który jest skuteczniejszy i czymś sie wyróżnia?

Na temat spyware terminatora nie mogę nic powiedzieć ponieważ miałem go b. dawno i od tamtej pory było dużo wersji.

Natomiast Spybota mam przeszło trzy lata i jest dobry.

Do niego mam a-squared Free który doskonale współpracuje z moim Avastem.

Kasują wiry aż komp podskakuje. :slight_smile:

XMan nie wiesz co piszesz chyba! !!

Nigdy ale to nigdy nie instaluj ani a-squareda free ani anti-malware! !!

Niedość że znacząco spowalniają kompa to jeszcze wykrywają aplikacje które są całkowicie bezpieczne,

do tego np. anti-malware robił mi alarmy gdy włączałem np. utorrenta albo nie pozwalał mi włączyć żadnej gry bo “mówił” że to niby mi chce przechwycic przeglądarkę !!

Podsumowując w tym gronie najlepszym wyborem będzie spyware terminator :smiley:

Aktualnie sam go używam i =D dla niego! !!

Ekhem wnoszę małą poprawkę do mojej wypowiedzi: byłem zadowolony.

Dzisiaj przy aktualizacji mi się zaciął i nie ruszył w ogóle. Zrobiłem restarta: dalej nie działa. :?

Musiałem dopiero go wywalić i zainstall nowego. :evil: Taka mała niedogodnośc a jednak obniża komfort użytkowania :!:

Ja zawsze byłem zadowolony ze spybot serach & destroy , podkreślam „zawsze byłem” bo miało to miejsce do wczoraj. Niestety (jak na razie) najnowsza wersja, z full uaktualnieniami nawet w wersji beta, nie potrafi poradzić sobie z „brudem” jakim jest np. amvo - które jest ostatnio utrapieniem (co widać na forum). Jednak trzeba pamiętać że jest to program całkowicie darmowy i o przyzwoitej skuteczności. Tak więc polecam zdecydowanie. Co do Spyware Termintora - mam zainstalowanego i skanuje nim dysk raz na jakiś czas, ot tak dla uzupełniania ochorony. Z amvo też sobie nie poradził.

A co to niby jest to “amovo” i jak to coś usunąć jeśli to mam i jak sprawdzić czy to mam ewentualnie :?:

“Amvo” to wirus, najczęściej rozprzestrzenia się poprzez zarażonego pendrive’a. Uniemożliwia wejście na dysk poprzez dwukrotne kliknięcie na jego ikonę (uruchamia się plik autorun), trzeba klikać prawym i wybierać z menu “otwórz”. Wirus wrzuca do głównych katalogów dysku pliki autorun.ini i inne o dziwnych nazwach, np.:

Oraz lokuje swoje pliki w katalogu C:\WINDOWS\System32\ , np.:

Jeżeli po podwójnym kliknięciu na ikonę dysku nie masz żadnych problemów, to nie masz u siebie “amvo”.

Jednak dobrze napisałem. :slight_smile:

Żadnego ,amvo" jeszcze w życiu nie miałem w kompie.

Spyware Terminatora testowałem godzinę temu - makabra :

  1. Podczas instalacji odchaczyłem że nie chcę mieć żadnego Toolbara a pomimo to dodatkowo się zainstalował.

  2. Spyware Terminator przeszło 20 MB + Toolbar przeszło 20 MB = ponad 40 MB.

  3. Nie mogłem otworzyć przeglądarki IE7.

  4. Wprowadził mnie w maliny - wykrył jednego wirusa a po usunięciu klapa.

Całe szczęście że przed instalacją byłem przezorny i zrobiłem ,punkt przywracania systemu".

=D> dla mnie i niech mi ktoś nie… :x

Edit: w a-squared Free :

  1. Aktualizacje są kilka razy dziennie.

  2. Cztery metody skanowania :

a) Szybka.

b) Inteligentnie.

c) Dokładnie.

d) Użytkownika.

Każdy ma wolny wybór i może nawet mieć komputer bez żadnego programu antywirusowego.

Widziałem takie… :slight_smile:

Śmiem wątpić w twoje umiejętności obchodzenia się ze spyware terminatorem. :?

Po pierwsze nie wiem jak ty to instalowałeś że wyszło ci 40MB. Ja zainstalowałem normalnie bez toolbara i ClamaAV a jeśli u ciebie się nie da to chyba na prawdę masz kompa zawalonego wirusami. U mnie jakoś IE7 normalnie sie otwiera aczkolwiek korzystam z mozilli. Rzadko też miewam jakiekolwiek wirusy ale jeśli już jakiegoś wykryje to bez żadnego problemu usunie. Może nie zaktualizowałeś bazy albo dałeś “szybki skan” :?:

U mnie śmiga aż miło i jakoś nie wydaje mi się aby a-squared (którego bodajże ty używasz) który ciągle robi alarmy bez potrzeby przewyższał w jakikolwiek sposób spyware terminatora. Jedynym programem tego typu który dorównuje terminatorowi jest Ad Awar. :smiley:

kacper1344 - od dość dawna mam w komputerze Spyware Terminatora i spybota, uważam że się nawzajem uzupełniają. Sądzę że odróżnia je skuteczność wykrywania elementów spyware i malware. Spyware Terminator bardzo rzadko coś u mnie wykrywa, ale może to wynikać z tego, że nie korzystam z p2p, ani nie wchodzę na strony z nielegalnym oprogramowaniem. Spybot w zasadzie niewiele częściej u mnie coś wykrywa. Plusem ST jest to, że ma moduł ochrony host intrusion prevention (czyli moduł chroniący przed niepożądanymi procesami), a także to że w czasie skanowania można użyć clam.av zintegrowanego z osłoną ST. Plusem spybota z kolei jest to, że skanuje system szybciej niż ST, ponadto tworzy kopię rejestru, dzięki której można przywrócić rejestr do poprzedniego stanu, gdy wystąpiły jakieś problemy po usunięciu jakichś wykrytych obiektów.

Ja osobiście używam SuperAntiSpyware i jest naprawdę skuteczny i dobre wykrywa te śmiecie