Spylocked - została ikona w trayu

Wygląda ona tak (miga):

syf1qc1.jpg

syf2ub1.jpg

I łączy ze stroną Spylocked.

A oto log:

Aha, ten RichVideo, to też nie wiem co jest :stuck_out_tongue:

I drugi:

Hmmmm, ikonka się sama wyłączyła, ale może warto to sprawdzić, coby się nie włączyła znowu ; ) I co zrobić z tym RichVideo?

Nie trzymaj hijacka w TEMPie lub innym katalogu tymczasowym. Umieść go np. na pulpicie.

Pliki usuń ręcznie w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Użyj narzędzia SmitFraudFix z opcji numer 2 w trybie awaryjnym.

Miniclip Toolbar nie został uznany jako szkodliwy, ale jest uznawany za toolbar wątpliwej reputacji. Decyzję o jego usunięciu pozostawiam Tobie.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz zawartość pliku c:\rapport.txt

Dzięki za odpisanie :wink:

Ściągnij program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

D:\WINDOWS\System32\yaslebc.dll

Kliknij czerwonego iksa i reset.

Plik i folder zaznaczony na czerwono usuń ręcznie w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Poczytaj o usuwaniu plików i folderów z pytajnikiem - Usuwanie PurityScan.

Wrzuć log z ComboFix. Aby zrobić w nim log należy go uruchomić => nacisnąć klawisz Y => czekać cierpliwie i log powinien być w formie pliku .txt o nazwie combofix na partycji C.

Nie znalazło mi żadnych plików z pytajnikami, a tutaj widzę, że dalej jest ten plik co miałem go usunąć.

Pobierz The Avenger. Wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w taką lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart).

Wykonaj skan AVG Anti-Spyware 7.5

http://free.grisoft.com/doc/5390/lng/us/tpl/v5#avg-anti-spyware-free

po update i zamieść logi z raportu.