Spymarshal i syf który po nim został

witam

zwracam się do was z prośbą … oczywiście chodzi o wasza pomoc w walce z czymś co mi sie zalęgło

zaczęło sie wczoraj

w ciągu dnia zonealarm wciąż pytał sie czy pozwolić jakiemuś upload-owi na połączenie - wciąż zaznaczałam że nie

wyłączyłam komp

po paru godzinach włączam …

BUM

na pulpicie dodatkowa ikona SpyMarshal

tapeta zrobiła sie szara, pokazała mi się informacja/okno spymarshal i zaczęły ładować się (chyba) trojany

komp padł

walczę z nim od wczoraj (włączając w to noc) w trybie off-line w związku z tym że net nie działał a zauważyłam że jak wyjmę kabel z karty sieciowej to moge w kompie cokolwiek zrobić

i tak - usunęłam tego spymarshala

skanowalam wszystkim co mam:

ad-aware, spybot s&d, spysweeper

mam antywiruwa avast, zaporę zonealarm

udało mi sie odpalić net więc wykorzystuję chwilę on-line i … PROSZĘ O POMOC! !!

co mam zrobić żeby pomóc mojemu komputerowi?!

na tę chwilę:

tapeta wciąż szara - nie mogę jej zmienic

komp chodzi bardzo powoli

ad-aware na tę chwilę nic nie znajduje

spybot - znalazł i dosłownie przed chwilą wywaliłam co znalazł

log hijackthis

prosze o pomoc!

pozdrawiam - ania

Użyj SmitFraudFix z opcji 2 w trybie awaryjnym

Użyj narzędzia FixWareOut

Zafixuj.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Daj nowe logi hjt + Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle), C:\Fixwareout\report.txt i c:\rapport.txt :slight_smile:

dziękuję

starałam się robić wszystko jak w instrukcjach…

oto aktualne:

Czy zastosowalaś FixWareOut? Jeśli tak, to zrób to jeszcze raz i usuń te wpisy, które podałam (w HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” ) oraz jeszcze ten wpis:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Daj nowe logi HJT + Silent + raport z FixWareOut.

dziękuje ale … nie pomogło niestety

nie miałam jak szukac pomocy ponieważ nie mogłam otworzyć żadnej strony internetowej

zrobiłam windows na nowo włącznie z usunięciem partycji i rozplanowaniem ich na nowo

mam pytanie

opiszę w jaki sposób zrobiłam powyższe i proszę o informacje co jeszcze mogę zrobić lub co powinnam zrobić a np nie zrobiłam (robiłam to zupełnie sama a jestem zielona więc … mam wątpliwości czy zrobiłam jak trzeba)

usunęłam parycje

wyznaczyłam na nowo (C D E z czego C największa)

na C zainstalowalam windows

następnie zainstalowalam servis pack 2 (ściągnięty ze strony dobreprogramy)

następnie: steroniki kompa

potem: zonealarm i avast

dopiero wtedy podłączyłam kabel do karty sieciowej

następnie antispy

oto logi hjt wygenerowane przed chwilą

mam nadzieję że dobrze jest … albo chociaż nie ma tragedii :oops:

Log czysty.

Czynności wykonałaś dobrze, ale mogłaś zamiast usuwać wszystkie partycje i tworzyć je na nowo, to tylko sformatować partycję C i następnie zainstalować na niej system.

:slight_smile:

bardzo sie ciesze że nie naknociłam (tym razem …)

w ramach usprawiedliwienia się: usunęłam partycje i wyznaczyłam je na nowo ponieważ C była … najmniejsza (c-10 D-14 E-14 … bez sensu jakoś …)

a tak sobie wykombinowałam w swoim króciutkim rozumku że skoro na C jest system to powinna być największa

czy mam zainstalować sobie jeszcze jakieś programy ochronne? czy zonealarm i avast wystarczą …?

dziękuję wam wszystkim za wsparcie moralne i merytoryczne w mojej nierównej walce z kompem

pozdrawiam - ania :smiley:

Spysweeper

http://www.webroot.com

Adaware

http://www.lavasoftusa.com/software/adaware/

AVG AntySpyware 7.5