Spyware, nie mogę go ani usunąć ani wchodzić na strony


(Ryuuku15) #1

Cześć,

dziś miałem ochotę zrobić sobie jakąś nową sygne w phtooshopie na której przedstawiony byłby Ice Cube - tak zrobiłem, wziąłem pierwszy render po wpisaniu hasła "render ice cube", po chwili wyskoczyła mi informacja spyware że na moim komputerze znajduje się 38 wirusów a że wyglądało mi to bardzo marnie postanowiłem jak najszybciej wyjść z owej strony. Niestety to nic nie dało, nagle sam z siebie odpalił mi się xp spyware 2011 mimo że miałem tą opcję wyłączoną od zawsze gdyż używam Avasta. Zaczął mi się sam skanować komputer owym programem a kiedy wciskałem stop prosiło mnie o wpisania kodu aktywacyjnego - próbowałem znaleźć go na necie chcąc się pozbyć tego syfu (być może coś by to pomogło, nie wiem) - i teraz nie mam pojęcia jak usunąć to cholerstwo, dziś jeszcze muszę mieć dostęp do kompa a to mi uniemożliwia z niego korzystanie, co chce włączyć wyskakuje jakieś okno i cokolwiek wcisnę prosi o wpisanie keya, nie mam pojęcia o co chodzi ani nie idize tego usunąć ani nic. Na żadną stronę wejść nie mogę, kiedy odmawiam jakby to powiedzieć... "pomocy spyware" to i tak wtedy ponownie daj to samo okno że będzie to niebezpieczne bla, bla... Właściwie, mam trzy opcję do wyboru: PRzejść do skanowania kompa by odblokować dostęp, aktywować klucze, wejść mimo niebezpieczeństwa - tak robię ale jak pisałem wcześniej po chwili pojawia się to samo i nie ładuje strony, proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi w temacie. Dla woli ścisłości teraz korzystam z laptopa ale nie swojego. :frowning:


(szymon189) #2

Pokaż logi z narzędzia OTL.

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All, Standard Registry na Standard oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt

Oba logi wklejasz na wklej.org lub wklej.to.


(Ryuuku15) #3

O, dodam że jak się przelogowałem na konto które stworzyłem teraz do sprawdzenia czy wszystko działa, to hula - może z tego konta będę wstanie pomóc mojemu właściwemu? :]

http://wklej.org/id/532271/ - OTL

http://wklej.org/id/532274/ - Extras

Dodam ze wykonałem to na koncie testowym ale zaznaczyłem "wszyscy użytkownicy" - nie wiem czy t różnica ale an tamtym nie mam możliwości, nie mam jak pobrać otl, ani skopiować tych logów.


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj Conduit Engine,DAEMON Tools Toolbar,Przyspiesz Komputer,uTorrentBar Toolbar,Winamp Toolbar.


(Ryuuku15) #5

http://wklej.org/id/532597/


(Acorus) #6

Pokaż nowe logi.


(Ryuuku15) #7

Czyli wkleić ponownie to?

?


(Acorus) #8

Nie musisz.


(Ryuuku15) #9

http://wklej.org/id/532812/


(Acorus) #10

W porządku.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach:http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe


(Ryuuku15) #11

No, pozbyłem się tego syfu ale jak chcę otworzyć przeglądarkę to wyskakuje mi otwórz za pomocą. Oo


(Acorus) #12

Użyj USBFix http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.html

Kliknij w nim na przycisk "DELETION" (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).

Daj raport z tego narzędzia.


(Ryuuku15) #13

Przy 48 procentach zawiesza się.


(Acorus) #14

Spróbuj w trybie awaryjnym.


(Ryuuku15) #15

Nie miałem dostępu teraz do komputera, wszystko już działa - dzięki za pomoc.