Spyware


(Riven) #1

Ad-Aware 6

Spybot Search & Destroy 1.3

CWShredder 1.58.0

Wszystko dostępne w Vortalu.


(system) #2

Który z tych 3 najlepszy :?: Czy to nadaje się dla mnie :?: http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi ... ght=norton


(Marsmo) #3

Nie pytaj czy się co dla Ciebie nadaje bo wirusy i trojany to jedno, a szpiegusy różnej maści - to inna bajka. Uważam, że obligatoryjnie oprogramowanie antyspyware musi być zainstalowane; najlepiej jak to będą minimum dwa równoległe programy (oczywiście skanujące osobno). Sama mam Spybota, od niedawna ad-aware - w efekcie sterylność w komputerze (każdy wychwytuje to, czego ten drugi nie zauważa). Minimum skanowania - jedna rundka tygodniowo. To, co robią oba progsy nie ma nic wspólnego z antywirusowcem lub firewallem (te działają w tle i strzegą innych rzeczy).

Nawet sie nie zastanawiaj nad ich zainstalowaniem.

Pozdrawiam! :slight_smile:


(system) #4

Tak, ale te pliki norton ukazuje mi jako zagrożenia Ad-aware


(Asterisk) #5

Na podstawie tego cytatu z Regulaminu - usuwam

Asterisk


(Marsmo) #6

Adware samo w sobie nie jest niczym złym. Jest to darmowe oprogramowanie zawierajace w sobie pełno różnego typu reklamy - działa głównie w sieci, stąd najpopularniejszym adware jest przeglądarka Opera. Nie jest złe oczywiscie dotąd, dopóki nie zwróci na niego uwagi jakiś program chroniacy komputer. Wtedy przestaje byc niewiniątkiem i posiada elementy tzw. malware. Zreszta poczytaj sobie:

http://pl.wikipedia.org./wiki/Malware :evil:

Trochę mnie dziwi,że Norton pokazuje Ci adware, bo z reguły antywir się takimi bzdetami nie zajmuje.

Jeżeli jednak Ci Norton cos pokazuje to są tam dwie opcje: (przynajmniej ja mam tak w 2003) "napraw" lub usuń". Tą ostatnią się wybiera wtedy, gdy pisze o braku mozliwości naprawy. Ale to Ty musisz kliknąć żeby naprawił, względnie usunął.Nie ma tak,że pokazuje i nie reaguje na Twoje klikanie. Jeżeli nie potrafi nawet usunąć, to weź na tapetę skaner mks_vir online (to z netu - wpisz w Google) i zobaczysz co z kolei on powie. Z mojego doświadczenia wynika, że na bezradność Nortona najlepszy jest mks. Powienieneś mieć po tym wyczyszczony komputer z wirusów i trojanów, względnie robaków na full. A na spyware programy jw. No i nie ma siły byś cokolwiek miał zasyfione.


(Lackymen5) #7

''nieprzemakalna '' ma oczywiście racje :), zaawsze chciałem mieć coś do tego tandemu za free i znalazłem , jako 3 darmowy program na szpiegów może być Spy Cleaner Free Version 8.0.5 . Kilka osób go testowało i jak wdać nie jest żle http://download.com.com/3302-2092_4-10283203.html

stąd można pobrać http://download.com.com/3302-2092_4-10283203.html