Spywer-y


(Anoli89) #1

Znów mam problem, chodzi o to, że gdy wchodze na byle jaką strone yo ciągle wyskakują mi strony ze spywer-ami, otwiera się ich mnóstwo, nie wiem co robić ?? :frowning: mam ad-aware, ale ciągle te strony się wyświetlają. Poza tym, nie moge ustawić strony głównej w witrynie, gdy ustawnie np. http://www.google.pl to po wyłączeniu Internet Explorer strona sama się zmienia na jakąś o spywer-ach :frowning: co robić?? a 2 dni temu formatowałam dysk :frowning:


(boczi) #2

Bo pewnie:

  • Nie masz wszystkich łatek, SP-ów,

  • Nie masz ochrony stałej w postaci rezydentnego antywirusa i antyspyware'a,

  • Nieumyślnie korzystasz z IE (!) Jeśli jesteś niedoświadczona, zmień przeglądarkę.

Poza tym, nie zakładaj stu tematów. Jak masz podobne problmy to opisuj go w jedenym temacie, razem z logiem!


(Anoli89) #3

Sorry,ale to nie był mój temat tamten tylko mój brat korzysta z mojego loginu, więc co ja mam zrobić??


(boczi) #4

Zablokować mu dostęp i powiedzieć, by założył sobie nowe konto lub korzystał z niego za Twoją zgodą! :?


(Anoli89) #5

oki, ale co mam robić z tymi spywerami?? już mu powiedziałam o tym koncie, jeszcze arz sorry


(Kojot) #6

np.

Firefox

Spróbować możesz też programem Spybot Search & Destroy 1.3.

Tam jest opcja Uodpornianie Internet Explorer :slight_smile:


(boczi) #7

Zainstaluj program SpywareBlaster lub Microsoft Antispyware, jakiegoś rezydentego antywirusa, np. Avast, firewalla, np. Kerio. Ściągnij Ad-Aware, Spybot Search&Destroy, poskanuj. Zrób to wszystko. Ew. jeszcze użyj CWShredder. Skan wszystkimi programami.


(Kuz5) #8

milusia89 mam pytanie wyskakuje ci taki komunikat

"Security warning

A fatal error in IE has occured at 0028:C0011E36 in VXD VMM(01) + 00010E36. Error was caused by Trojan-Spy.HTML.Smitfraud.c

* System can not function in normal mode.

Please check you security settings.

* Scan your PC with any avaliable antivirus / spyware remover program to fix the problem. "


(Anoli89) #9

tak, ale to na innym kompie, mojego brata, a u mnie tylko właczają sie strony ze spywar-ami


(boczi) #10

Poskanuj wszystkimi programami i daj loga. Osobno z Twojego kompa i osobno z brata. Najpierw zainstaluj wszystko i poskanuj!!


(Kuz5) #11

To wklej loga HijackThis swojego kompa


(squeet) #12

Instalujesz sobie Spybot Search & Destroy 1.3. Gdy juz jest on na dysku, odpalasz sobie program. Następnie:

Język --> Polski

Tryb --> Zaawansowany

Aktualizacja --> Sprawdź aktualizację --> Pobierz aktualizację (jeśli będzie jakaś. Pamiętaj, żeby zaznaczyć je kliknięciem w kwadracik po lewej)

Ochrona --> 1. Chroń, 2. Załącz ciągłe blokowanie szkodliwych adresów w Internet Explorerze (z menu niżej wybierz blokuj bez powiadamiania)

Narzędzia --> IE Tweaks

Najpierw wejdź w Ustawienia Internetowe i zmień stronę startową na Google. Zastosuj i zamknij. Teraz wróć do programu i w zakładce IE Tweaks zaznaczasz wszystkie możliwe pozycje. Spowoduje to ZABLOKOWANIE strony startowej i brak dostępu do opcji internetowych z poziomu menu przeglądarki. Będzie to możliwe dla Ciebie przez Panel Sterowania.

Narzędzia --> Pozycje startowe

Tu masz wszystkie procesy, załadowane do autostartu. Zobacz te podświetlone na żółto i czerwono. Po klinięciu na wybrany proces po prawej rozwiń sobie menu i poczytaj, co to jest. Jak zobaczysz opis Spyware, wirus itp - wykasuj od razu.

Gwoli wyjaśnienia:

1) Jeśli użyjesz innego programu AntySpyware, zablokowanie przez Spybot S&D strony startowej będzie traktowane jako inwazja szkodnika i usuwane. Tak więc jeśli masz kilka takich progsów (moim zdaniem zupełnie wystarczy AdAware i Spybot, opcjonalnie CWShredder), to Spybot zawsze na końcu i za każdym razem musisz włączyc na nowo tą funkcję.

2)Koledzy zauważyli dużo ważnych kwestii. Musisz mieć co najmniej krytyczne łatki dla swojego Windowsa. Dalej, Twój komp powinien być wyposażony w firewalla i, chociaż darmowego, antywirusa. Pomyśl też nad próbą skorzystania z innej przeglądarki... Oprócz tego wejdź TU i ściągnij tą łatkę i zrób jak na obrazku. I koniecznie wlep tu loga z HijackThis - koledzy go rozszyfrują :slight_smile:

3) Proponowana kolejność skanowania:

AdAware --> Spybot --> Antywirus

Powinno być ok. Pozdrawiam !!


(Damian) #13

Przeskanuj tymi programami:

:arrow: CWShredder 2.14

:arrow: SpyBot - Search & Destroy v1.4 RC2b PL

:arrow: Ad-aware SE Personal 1.05

:arrow:PestPatrol


(Anoli89) #14

jakie narzędzia?? gdzie mam znależć te pozyvje startowe??


(Anoli89) #15

hmm.... moze sformayuje dysk, tylko doradźcie mi jakie programy najlepiej zainstalować, żebym nie miała już takich kłopotów


(Anoli89) #16

hmm.... moze sformatuje dysk, tylko doradźcie mi jakie programy najlepiej zainstalować, żebym nie miała już takich kłopotów


(Damian) #17

Odradzałbym Ci tego typu rozwiązywanie problemów, ale jeśli już chcesz to po formacie, instalce systemu, a przed podłączeniem netu instalujesz te programy które podałem Ci strone wcześniej + Antvirus + Firewall + Łatki na system w formie SP2.


(squeet) #18

W menu Spybot S&D... Napisałem Ci wyżej w poprzednim swoim poście, co i gdzie się znajduje... Jak klikniesz tryb zaawansowany, to po lewej w okienku, gdzie to dej pory były tylko takie opcje jak skanuj, chroń czy aktualizacja, pod tym wszystkim pojawią się trzy zakładeczki. Wybierasz narzędzia. Rozwija się menu, z którego wybierasz Pozycje startowe. I po prawej w oknie wyświetlają Ci sie one. Nie ma sensu robić formata, bo tylko dysk się psuje od ciągłego nagrywania, a sytuacja chyba nie jest tak krytyczna... Jesli wykonałaś skan systemu, zablokowałaś stronę startową i zainstalowałaś sobie firewalla i jakiegoś antywirusa, powinno być ok

Nie jest?


(Musg) #19

ostatnio po wczesniejszym formacie miała tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=27998

nie jest jeszcze troszke nie bedzie.Bo kolezanka tak strasznie namieszała,ze nie wiadomo w jakim stanie ma log i system.Trzeba to wszystko odkrecic i jakos poukladac.Wszystko w rekach--milusi(powinna pewne kwestie wyjasnic)


(squeet) #20

No bo w sumie już nie wiem, co się dzieje z tym spywe'arem... Tyle tu poleciało uwag, że jakby je zastosować na jednym sprzęcie to to istna twierdza by była :shock: