SQL Server 2005 - lokalnie?

Hej,

Mam problem z uruchomieniem programu SQL Server 2005 lokalnie u siebie na komputerze. Próbuję w ten sposób i wyrzuca mi błąd:

86932769.png

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Mariusz

Ale co nie możesz uruchomić bo sam SQL Server masz uruchomiony w instancji o nazwie SQLEXPRESS.

Z tego co widze to chyba nie możesz się do niegop podłączyć z tego wzgledu że nie podałeś nazwy instancji i sposobu logowania który był wybierany podczas instalacji.

Chciałbym się połączyć, żeby wykonywać prace na plikach bazodanowych sql. W czasie instalacji nic nie podawałem?

Dodane 19.02.2012 (N) 13:10

Udało mi się uruchomić poprzez: localhost\SQLEXPRESS

Teraz jednak wykonując jakąkolwiek czynność dostaję komunikat:

http://s3.ifotos.pl/img/bladpng_rxrhenq.png

Związany z uprawnieniami. Gdzie tkwi mój błąd?

Uruchom Management Studio jako administrator.

A czy kolega potrafi czytać? Ten komunikat informuje że nie ma kolega praw do wykonania tej akcji.

Bzdura! Jak już coś to ma się zalogować do bazy na loginie administratora (standardowo użytkownik sa) a nie uruchamiać SSMS jako administrator.

Wcale nie bzdura. To jest ze sobą połączone. Jeśli ktoś używa Windows Authentication do połączenia się z bazą automatycznie uruchamiając Management Studio jako administrator loguje się do bazy z prawami administratora. Ja miałem tak na swoim służbowym laptopie. Nie miałem praw do robienia czegokolwiek, “informatycy” uruchomili Management Studio jako administrator i mojemu użytkownikowi nadali prawa do tworzenia, edytowania baz itd.

Po uruchomieniu już jako administrator

W Object Explorerze -> Security -> Logins -> wybierasz interesującego Cię użytkownika i dwuklik -> Server Roles -> Nadajesz prawa

Zawsze jak instalujesz MS SQL Server dajesz a Autentykacji “Mixed Mode” i nie bedzie żadnych problemów… [-X