[SQL] Wstawianie rekordów w sposób posortowany po kolumnie

Zastanawiam się nad możliwie najbardziej optymalnym sprawdzeniem czy użytkownik (login) jest w bazie. Doszedłem do takich wniosków, że przeszukiwanie binarne o złożoności logarytmicznej (log przy podstawie 2) byłoby całkiem dobre. Jest jeden problem, nie wiem jak zmusić mySQL, aby rekordy do bazy były wstawiane w sposób posortowany. Każdorazowe robienie ASC/DESC mi sie nie uśmiecha, bo jeśli on to sortuje to najbardziej wydajne algorytmy sortowania mają złożoność nlg(n). Stąd proste jest, że w takim przypadku już lepiej przeszukiwać coś liniowo (element po elemencie), gdyż n < nlg(n) <-sortowanie + lg(n) <-przeszukiwanie binarne.

Wracając do pytania jak można wymusić wstawianie danych w sposób posortowany, ewentualnie jakie znacie wydajne sposoby przeszukiwania pod kątem ciągów znakowych (loginów).

Nie bardzo rozumiem co tak naprawdę chesz osiągnąć sortowanie rekordów dodawanych do bazy danych.

Jeśli chcesz wydajnie przeszukiwać zawarte dane np po loginach to do tego służą indeksy. Jeśli nie spotkałeś się jeszcze z indeksami to poczytaj o nich moim zdaniem są tym czego potrzebujesz.

Dziękuję, z tego co właśnie czytam o to chodziło, tylko pytanie w googole jak wstawiać rekordy do SQL w sposób posortowany nie zwracało oczekiwanych rezultatów.