Środowiska a Vista

Czy ktoś wie dlaczego NETbeans i Dev-cpp nie działają pod vistą :o :o . Co trzeba zrobić, żeby zadziałaly?

Za pomoc z góry dzięki

Co do Dev-cpp to sam program chodzi jedyne co sprawia problemy to kompilacja plików języka C. Jest to spowodowane tym iż pod Vistą nie chodzi niestety gcc. Jednak ja rozwiązałem ten problem inaczej

Wchodzimy w:

Narzędzia-->Opcje kompilatora-->Programy

W miejscu gcc wybieramy g++. To pozwala no kompilowanie plików C pod vistą.

Jeszcze lepiej: VC++ 2008 Express. Ma tą przewagę nad 2005, że nie wymaga instalacji Platform SDK by pisać w kodzie niezarządzanym.

A dodali w końcu resource editor? Tylko z Platform SDK było dostarczane sporo fajnej dokumentacji, której pewnie brakuje w MSDN Library Express…

Bo czasem odpalanie Visual C++ do małych programów jest przegięciem (strasznie zasobożerne), a w takim Devie się machnie raz raz.

Po za tym do C# polecam darmowego SharpDevelop (http://pl.wikipedia.org/wiki/SharpDevelop), instalka wazy 8MB i a funkcjonalność dla amatorskich zastosowań praktycznie nie odbiega od VisualStudio. Napisałem w nim tysiące linii kodu i bardzo sobie chwale.

Polecam koledze przetestować NetBeans, którego używam na codzień, a ‘zasobożerność’ nabierze dla kolegi zupełnie nowego znaczenia :slight_smile:

W jakim sensie?? Bo z mojej styczności z NetBeansem jasno wynika, że lekkich programów on nie należy (na starcie bierze ponad 85MB pamięci), ale skoro kolega go używa to domyślam się, że przeoczyłem jakąś jego niezaprzeczalną zaletę w prędkości działania.

Stare mity umierają ostatnie… VC++ 2008 Express, ciepły start: poniżej 2 sekund, zużycie pamięci: 14MB (wyniki dla mojego lapca na Sempron Mobile). VS 2003 było kobylaste, ale od premiery tego IDE minęło 5 lat.

Nie dla kodu niezarządzanego.

@cieplok: przeczytaj jeszcze raz co napisał GL1zdA, bo najwyraźniej nie zrozumiałeś…

Właśnie nie bardzo wiem czy to ironia miała być czy też prawda szczera :), ale teraz pod wpływem Twojej sugestii chyba wybiorę poprawną :stuck_out_tongue: