Środowisko graficzne KDE - zmiana języka na polski

Witam,

 

Do mojego Ubuntu 14.04 z Unity doinstalowałem KDE. Bardzo podoba mi się te środowisko, ale niestety mimo wyboru języka polskiego w ustawieniach po Polsku jest tylko główne menu i kilka innych drobnych komponentów systemu. Może i trochę znam język angielski, ale jednak polski to polski. Dziwi mnie też dlaczego, gdy uruchamiam system jest Kubuntu, a nie Ubuntu. Wiem, że Kubuntu ma domyślnie KDE. Moim znaniem to trochę dziwne rozwiązanie, bo teraz jak wychodzę w ustawienia na środowisku KDE to mam Kubuntu 14.04. To mam dwa systemy? Oczywiście w domyślnym menadżerze logowania (domyślny - czyli ten, który jest domyślnie w Ubuntu. KDE żadnego innego mi nie instalowało) mam do wyboru czy chcę Ubuntu czy plazmę roboczą KDE. Czy jest jakiś sposób na ustawienie języka polskiego w tym KDE. Dodam, że Ubuntu mam w pełni po Polsku. Po instalacji KDE niektóre elementy w Unity także uległy zmianom, ale to już mniej mi przeszkadza.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam, :slight_smile:

jakubgross

Masz zainstalowany pakiet?

kde-l10n-pl

W jaki sposób instalowałeś KDE?

Mam zainstalowany ten pakiet.

KDE instalowałem za pomocą polecenia:

sudo apt-get install kubuntu-desktop

Nie dziw się że wyświetla ci się Kubuntu skoro pobrałeś wszystkie paczki pod Kubuntu, chcąc zachować ‘Ubuntu’ trzeba było instalować czyste KDE (kde-plasma-desktop itd.). Co do pytania o dwa systemy: nie, masz jeden. Kwestia taka że kubuntu-desktop pobrało większość configów i plików właściwych dla Kubuntu.

A co z Polskim językiem?

Może nie do końca prawidłowo masz ustawiony język polski?

 

language.jpg

@starurno

Dzięki! W kolumnie preferowanie języki miałem Polski i Angielski. Usunąłem Angielski i teraz wszystko ładnie po polsku.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc. :slight_smile:

Pozdrawiam.