Środwisko Windows 3.11 w XP: jak odpalić?

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich serdecznie.

Od jakiegoś czasu testuję Windows 3.11. Na forum Komputer Świata (presiewałem Google po prostu) znalazłem wpis, w którym było opisane jak włączyć środowisko w3:

Spróbowałem, ale nie mogę znaleźć wpisu “shell”. Próbowałem także tradycyjnej metody (zakończyć proces eksploratora, otworzyć proces progmana i śmigać) ale też nie poszło.

Moim pytaniem jest: jak to wszystko ruszyć?!

Pozdrawiam,

Mateusz.

Jeśli progman działa w XP, to modyfikować trzeba rejestr (HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\

System i/lub HKLM) a nie system.ini. XP chyba w ogóle nie analizuje tego pliku, podobnie jak autoexec.bat czy config.sys.

A co to znaczy, że nie poszło?

To że masz “Menedżer programów” z Win3 nie oznacza że od razu masz całego win3, ale skoro tak się uparłeś to możesz po prostu ubić explorera i odpalić samego progmana - nie pamiętam gdzie on był, ale chyba w okolicach c:\windows, c:\windows\system32 lub c:\windows\system. A jak chcesz się pobawić Win3 to polecam zaopatrzyć się w dyskietki instalacyjne i spokojnie powinieneś w stanie nawet w DosBoxie zainstalować

Mam w3 na vboxie. Spodobało mi się jego środowisko i chciałem go zapalić na XP. A ubicie explorera a odpalenie progmana nie pomogło. Po prostu: w taskmanie ubiłem proces Explorer, próbowałem postawić na nogi Progmana ale nic się nie dzieje. Nawet nie pojawił się w procesach.

Spróbuję przejechać rejestr.

Edit:

Wyniki wyszukiwania progmana:

c:\windows\system32\progman.exe

c:\windows\servicepackfiles\i386\progman.exe

c:\windows\help\progman.cnt

c:\windows\help\progman.hlp

Dodane 24.01.2012 (Wt) 11:29

Jestem w Komputer/HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/policies/system. Który klucz mam zedytować? Nie jestem laikiem ale tu się nie łapię.

HKLM/Software/Microsoft/Windows/policies/system

SZ     

DWORD dontdisplaylastusername

SZ legalnoticecaption

SZ legalnoticetext

DWORD shutdownwithoutlogon

DWORD undockwithoutlogon

Dodane 25.01.2012 (Śr) 12:56

Ciągle nie wiem co mam wyedytować…