Srowadzenie sprzętu z USA

(Draakus) #1

Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć na Forum więc zakładam nowy post.

Mam możliwość sprowadzenia sobie sprzętu z USA (procesor, pamięć RAM, mobo itd.), więc chciałbym wiedzieć czy:

1. sprzęt zakupiony w USA nie będzie się w jakikolwiek sposób gryzł się z sprzętem z Europy (Polski), chodzi mi głównie o napięcia prądu itp.,

2. będzie można zamontować w jednym komputerze sprzęt Z USA i Europy.

Z tego co wiem nie powinno być problemu, ale chcę mieść absolutną pewność w tym względzie :slight_smile:

Proszę o odpowiedzi osób, które mają taką kombinację podzespołów za sobą. Dzięki

(Jinx83) #2

nie będzie się gdyzł, sprzęt u NAS i u nich działa na tym samym napięciu.

Jedynie napięcie w gniazdkach mam inne ale m.in. od tego jest zasilacz aby modyfikować i podawać odpowiednia napięcia na różnych liniach np. 3,3V 5V 12V

EDIT:

jedynie zasilacz jak będzie kupiony za wielką wodą może wymagać zmiany zakresu napięciowego z 110V na 230V (przełącznik o ile go ma, bo jak nie to pozostaje transformator ale to już niepotrzebna zabawa).

Zasilacz bym kupił w naszym pięknym kraju :smiley:

(Michal Kolatek) #3

Większość sprzętu pochodzi z chin lub taiwanu.

Gorzej z gwarancją.

(Draakus) #4

zasilacz już mam-fortron 400W 12 cm

co do gwarancji to zdaję sobie sprawę, co do trudności jej wyegzekwowania w Polsce, dlatego kupuję to co nie powinno się (szybko)

zepsuć. No może z wyjątkiem płyty głównej- chcę dorwać Abit-a KN-9.

Ktoś coś wie a'propo awaryjności produktów Abit-a. Bo znak.pl w dalszym ciągu nie sprzedaje jej płyt

(Jinx83) #5

znak nie sprzedaje z innych powodów.

większość 'hakierów' nie potrafiła ustawić wyższego napięcia na ramie gdyż podawane było za małe i ramy nie wszystkie chodziły.

mieli dużo zwrotów - a Abit tego nie uznawał gdyż płyty były sprawne tylko jak ktoś nie potrafi instrukcji przeczytać ze zrozumieniem to później są takie efekty.

Koszty transportu znak ponosił i lipe mieli - zaprzestali i dali taki idiotyczny komentarz.

Abit KN9 - polecam jak najbardziej.

Zależy do jakiego sprzętu ;]

Chcesz z USA dobry sprzęt sprowadzić i TYLKO tak zasilacz wsadzić :o

Co to za sprzęt :?:

(Draakus) #6

Nie wiem dlaczego ale mojej odpowiedzi na pytanie CyraX_X-a nie ma, może teraz uda się.

Kasy mam mało więc jest tak a nie inaczej:

1. Athlon 64 X2 3800

2. Abit KN-9

3. GeForce 8300 lub 8600 (może tym razem AMD_ATI uda się zrobić coś interesującego w cenie 400-500 zł)

4. "Korsarze" 1 GB 667 CL 5 docelowo 2GB

5. Na razie 2xWD 40GB, póżniej 160 GB WD lub SeaGate, też nie wiem co wybrać no ale to już mniej istotne

(Kpc21) #7

Możesz kupić zasilacz też za oceanem, ale wtedy musi mieć taki czerwony pstryczek 110/230 i musisz go ustawić na 230.