Srowadzenie sprzętu z USA

Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć na Forum więc zakładam nowy post.

Mam możliwość sprowadzenia sobie sprzętu z USA (procesor, pamięć RAM, mobo itd.), więc chciałbym wiedzieć czy:

  1. sprzęt zakupiony w USA nie będzie się w jakikolwiek sposób gryzł się z sprzętem z Europy (Polski), chodzi mi głównie o napięcia prądu itp.,

  2. będzie można zamontować w jednym komputerze sprzęt Z USA i Europy.

Z tego co wiem nie powinno być problemu, ale chcę mieść absolutną pewność w tym względzie :slight_smile:

Proszę o odpowiedzi osób, które mają taką kombinację podzespołów za sobą. Dzięki

nie będzie się gdyzł, sprzęt u NAS i u nich działa na tym samym napięciu.

Jedynie napięcie w gniazdkach mam inne ale m.in. od tego jest zasilacz aby modyfikować i podawać odpowiednia napięcia na różnych liniach np. 3,3V 5V 12V

EDIT:

jedynie zasilacz jak będzie kupiony za wielką wodą może wymagać zmiany zakresu napięciowego z 110V na 230V (przełącznik o ile go ma, bo jak nie to pozostaje transformator ale to już niepotrzebna zabawa).

Zasilacz bym kupił w naszym pięknym kraju :smiley:

Większość sprzętu pochodzi z chin lub taiwanu.

Gorzej z gwarancją.

zasilacz już mam-fortron 400W 12 cm

co do gwarancji to zdaję sobie sprawę, co do trudności jej wyegzekwowania w Polsce, dlatego kupuję to co nie powinno się (szybko)

zepsuć. No może z wyjątkiem płyty głównej- chcę dorwać Abit-a KN-9.

Ktoś coś wie a’propo awaryjności produktów Abit-a. Bo znak.pl w dalszym ciągu nie sprzedaje jej płyt

znak nie sprzedaje z innych powodów.

większość ‘hakierów’ nie potrafiła ustawić wyższego napięcia na ramie gdyż podawane było za małe i ramy nie wszystkie chodziły.

mieli dużo zwrotów - a Abit tego nie uznawał gdyż płyty były sprawne tylko jak ktoś nie potrafi instrukcji przeczytać ze zrozumieniem to później są takie efekty.

Koszty transportu znak ponosił i lipe mieli - zaprzestali i dali taki idiotyczny komentarz.

Abit KN9 - polecam jak najbardziej.

Zależy do jakiego sprzętu ;]

Chcesz z USA dobry sprzęt sprowadzić i TYLKO tak zasilacz wsadzić :o

Co to za sprzęt :?:

Nie wiem dlaczego ale mojej odpowiedzi na pytanie CyraX_X-a nie ma, może teraz uda się.

Kasy mam mało więc jest tak a nie inaczej:

  1. Athlon 64 X2 3800

  2. Abit KN-9

  3. GeForce 8300 lub 8600 (może tym razem AMD_ATI uda się zrobić coś interesującego w cenie 400-500 zł)

  4. “Korsarze” 1 GB 667 CL 5 docelowo 2GB

  5. Na razie 2xWD 40GB, póżniej 160 GB WD lub SeaGate, też nie wiem co wybrać no ale to już mniej istotne

Możesz kupić zasilacz też za oceanem, ale wtedy musi mieć taki czerwony pstryczek 110/230 i musisz go ustawić na 230.