SRS Audio Sandbox sam wybiera głośniki 5.1

Mam kartę dźwiękową Realtek AC’97 i głośniki Creative SBS380. Zainstalowałem sobie SRS Audio Sandbox w wersji 1.9.0.4. Po pewnym czasie korzystania z tego programu zauważyłem, że typ głośników został ustawiony na Głośniki systemu Surround Sound 5.1. I tutaj mam 3 problemy. Pierwszy to jak zmienić ten typ głośników na stałe? Zmiana nic nie daje, bo po wyłączeniu komputera lub po zrestartowaniu nadal jest 5.1. A drugi problem to taki, że jest różnica między głośnikami, tzn. jeden gra ciszej, a drugi głośniej. Gdy gram np. w San Andreas to linie dialogowe słyszę tylko w lewym głośniku i to słabo, a stacje radiowe i dźwięki otoczenia słyszę w obydwu i na dodatek głośniej niż linie dialogowe. Wie ktoś jak to naprawić? I trzeci problem, a raczej pytanie to jak podłączyć głośniki 5.1. Czytałem, że w ustawieniach sterowników nalezy zmienić na Tryb sześciokanałowy i wtedy będzie można podłączyć: głośniki przednie pod zielone wejście, tylne pod niebieskie, a sub i centralny pod gniazdo mikrofonu. Czy to prawda?