Śrubki i nakrętki do wentylatora 12mm - jakie oznaczenie?


(Pioruns) #1

Posiadam obudowę Coolermaster 310 Elite, podobną jak ta na zdjęciu:

http://www.coolermaster.com/upload/prod ... 1992617546

Chciałbym zamontować w te kratki na dole wiatrak dmuchający na kartę graficzną. Wiatrak 120mm bardzo ładnie tam pasuje, niestety standardowe śrubki do wentylatorów są za małe na te dziury, potrzeba nakrętki.

Problem polega na tym, że nie mam odpowiednich śrubek (jakieś tam mam, ale na pewno to nie są te, które powinny tam być) no i nakrętek też nie mam. Moja prośba do was to napisanie mi nazwy i rozmiaru tych śrubek i nakrętek , abym mógł gdzieś to kupić :slight_smile:


(surface) #2

Musiałbyś trafić na sklep z dużym asortymentem zwyczaj używa samych śrubek bez nakrętek tzn : 7/32"-5.5mm śruby wkręca się od zewnątrz obudowa/gumowa podkładka/wentylator śrubki "wkręcają" się w wentylator lub z nakrętkami w takiej samej kolejności możesz użyć dowolnych byle by połączenie było stabilne

http://angela.pl/p4570,srubki-do-wentyl ... zarne.html

http://www.pc-tuning.pl/ruby+montaowe+d ... _p338.html


(system) #3

Ze swojej strony polecam gumowe kołki montażowe. Nie potrzeba podkładki bo wentylator już jest na gumowych kołkach i nie dotyka obudowy. Użyłem ich do montażu wentylatorów z tyłu, góry i z boku. Montuje się z przyjemnością, kołki możesz kupić w kolorze obudowy, same plusy.


(Pioruns) #4

Coś jak to? http://allegro.pl/gumowe-kolki-montazow ... 55560.html i http://www.ebay.co.uk/itm/CPU-Case-PC-S ... 0277150421

albo dłuższe kołki: http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Rubber- ... 0475815122

Które lepsze? Na pewno to dobrze trzyma wentylator?:slight_smile:


(system) #5

Dokładnie takie - nie. Kupiłem takie dłuższe, wkładałem przez obudowę, potem przez otwory w wentylatorze i wiązałem supełki :wink: Nie wiem czy tak się powinno robić, ale nic nie drga, komputer chodzi w nocy a ja zasypiam bez kłopotu. Jak chcesz śrubki to ja bym zrobił tak (ale ja to prosty chłopak jestem :wink: ) zmierzył średnicę otworów w obudowie, zabrał wentylator pod pachę i poszedł nawet do sklepu hydraulicznego pytać o blachowkręty. Działać działa, a jak kupisz w kolorze budy to i wygląda dobrze.

-- Dodane 20.02.2012 (Pn) 3:22 --

http://allegro.pl/aab-cooling-silikonowe-kolki-montazowe-4-sztuki-i2113506893.html Coś takiego kupiłem, tylko na tyle długie, żebym mógł zawiązać jakoś bo mi spadał wentylator w boku obudowy i z góry (z dolnym nie byłoby problemu) :wink: Moim zdaniem to dużo lepsze niż metalowe śrubki.


(Pioruns) #6

Kupiłem coś takiego: http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl= ... l=AK-MX003

Zobaczymy, jak dojdzie:) Nigdy nie używałem w kompie czegoś takiego. Dzięki za podpowiedzi :smiley:


(T Luk) #7

A sprawdzałeś w ogóle jakiekolwiek śrubki dedykowane do wentylatorów czy po prostu przymierzyłeś jakieś pierwsze lepsze? Nie chce mi się wierzyć, że otwory są tam większe niż te z tyłu obudowy...


(SilberPunkt) #8

Nie ma innych śrubek do montowania wentylatorów jak takie:

http://angela.pl/p4570,srubki-do-wentyl ... zarne.html

Jeśli takie nie pasują (są za małe) to gumki tym bardziej nie będą się trzymały w za dużym otworze.

Skoro producent obudowy "wymyślił" sobie swój standard otworów pod wentylator powinien dostarczyć wraz z obudową stosowne śrubki.

Nie pozostanie Ci więc nic innego jak poszukanie jakichś blachowkrętów pasujących do średnicy otworu w wentylatorze z większą główką nie przechodzącą przez otwór w obudowie.

:roll:


(Pioruns) #9

Tak, przymierzałem te same, którymi przymocowałem resztę wentylatorów. Otwory po prostu są za duże, trzeba nakrętek z drugiej strony.

Kupiłem te gumowe kołki już, na aukcji. Zrobię supełki po drugiej stronie, mam nadzieję, że będzie się trzymać.


(Semtex) #10

Na upartego można wentylator zamontować na opaskach zaciskowych "zip", miałem tak "przejściowo" zamontowane wentylatory w starej budzie, nie było żadnych problemów, drgań itp, kupisz je w każdym sklepie elektrycznym za grosze, w dowolnym kolorze :lol:


(Pioruns) #11

Zakupiłem te oto silikonowe kołki: Akasa AK-MX003: 20 Rubber Case Fans Mounts

http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl= ... l=AK-MX003

od razu 20 sztuk, za cenę około 15zł. Nie trzeba nic wiązać, kołki się rozciągają i sięgają od jednej dziurki do drugiej. Naprawdę polecam:)