Śrubokręt i śrubki do zegarka

(k-9) #1

Cześć Wam,

Dużo biegam i kilka lat temu kupiłem sobie pulsometr(zegarkowy) aby wiedzieć jakie mam tętno. Średnio raz na rok muszę wymieniać w zegarku baterię. Zawsze byly problemy z otwarciem metalowego denka... śrubki na maxa się już wyrobił i tym razem nie ma jak ich odkręcić domowymi sposobami... Sam pulsometr chodzi bez zarzutu i jestem pewien że posłuży mi jeszcze kilka parę ładnych lat. Chciałbym na allegro kupić nowe śrubki i jakiś dobry śrubokręt do tych małych śrubek aby nie męczyć sie godzinę z jedną śrubką... wydaje mi sie że śrubki w tym zegarku są standardowych rozmiarów... nie znam sie na tym dlatego daje zdjęcie :slight_smile: Czy ktoś moglby napisać jakie kupić śrubki i srubokrety?

Wielkie dzięki za wszystkie odp.

post-27368-14061275473074_thumb.jpg

(Bartosz Galas) #2

Prościej odwiedzić zegarmistrza sam ci wymieni

(k-9) #3

powiem ci tak… zegarmistrz liczy sobie jak za zboże za swoje uslugi… głupia bateria kosztuje 18 zł a sam kupiłem opakowanie bateryjek 8szt za 6 zł… także jest różnica

(fiesta) #4

Np taki markowy zestaw:

http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Wkretaki-precyzyjne%2C-zegarmistrzowskie-Stanley-kpl.-6-sztuk%2C-66-052/2842

A śrubki odzyskasz  z tandetnego chińskiego zegarka za 5 zł.

(k-9) #5

a coś mniej markowego? :slight_smile:

(fiesta) #6

Wpisz w google “wkrętaki precyzyjne” i kup pierwszy lepszy z brzegu zestaw za 5 zl. 

Tylko potem nie narzekaj że  ci  się wyrobią lub połamią.

Na narzędziach się nie oszczędza …

(bachus) #7

Śrubki nie są przecież standaryzowane, że jest jeden model i koniec. W głupim laptopie potrafi być 4-6 rodzajów. Wykręć i przejdź się po dwóch-trzech zegarmistrach i na 100% coś dostaniesz - jak dobrze zagadasz ze starej daty specem, to i może za małe pieniądze Ci sprzeda, albo chociaż na pierwszy rzut oka powie Ci jaki gwint/średnica gwinta, długość śruby/wielkość główki (po precyzji poprzednich ingerencji, które odcisnęły się dość mocno na śrubach i że robiłeś to chyba grabiami  domyślam się, że nie masz w domu suwmiarki).

(k-9) #8

Jak dotąd to wymieniałem baterie 3-4 razy. czyli raz na rok. nie zamierzam się w żaden sposób specjalizowac zegarmistrzem. Po kupienia śrubokrętu to śrubki jak się mają wyrobić skoro śrubokręt będzie pasował do nich…?

(Endensis) #9

zegarmistrz powinnien ci wymimenić te śrubki za pół darmo

(saunaiukrop) #10

To jak nie chcesz Stanleya wkrętaków to się rozejrzyj za Proline. Kupisz raz i będziesz miał spokój. Z zegarkami nie trzeba się mocować jak z samochodem i ja też bym nie kupował takich drogich narzędzi, czy to takie czy to siakie raczej nie powinny się połamać. Oczywiście w warunkach prawidłowego używania. :slight_smile: