SSD 500 GB do 600 zł

Podpiąłem się pod temat dotyczący  tych samych dysków, ale w mniejszej pojemności - 250 GB, ale widzę, że to wielki problem skorzystać z tego co już zostało na ten temat napisane i posty poleciały do kosza. Tak więc zakładam nowy. 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/crucial-mx200-500-gb-vs-samsung-ssd-850-evo-500-gb

Czytałem o problemach 840, ale rzekomo 850 jest zbudowana w inny sposób i ten problem jej nie dotyczy (40 nanometrów 3D VNAND i inne cuda - nie wiem na ile to marketing, na ile to coś wnosi). Osiągi maja podobne. Crucial znowu jest na MLC, a Samsung na TLC… tylko to właśnie Samsung daje 5 lat gwarancji, a Crucial jedynie 3 lata, gdzie teoretycznie powinien być on bardziej wytrzymały. Ale chyba jednak bardziej mnie przekonuje faktycznie dłuższa gwarancja na papierze i wybiorę Samsunga. Co o tym myślicie?

Tylko jeszcze się zastanawiam - z montażem żadnego z nich chyba nie powinno być problemu w laptopie, w którym jest obecnie dysk 9mm, ale montowany do ramki na tych ‘bocznych’ śrubkach, nie? 

 

pozwolę sobie przekopiować co istotniejsze posty z tamtego tematu, bo dotyczył on w sumie tych samych dysków i nie ma co odkrywac koła na nowo.

Normalnie brałbym Cruciala, bo tam wszystko sprawione,a nie jakieś nowości 3D szmery bajery, ale trochę to słabe, ze rzekomo trwalszy dysk Cruciala ma prawie 2x krótszą gwarancję. Zawsze przecież można mieć pecha, a tak to te dodatkowe 2 lata pewności za praktycznie te same pieniądze. 

Jak chcesz lepszą gwarancję to kup GOODRAM Iridium Pro. Gwarancja wynosi 5 lat lub 600 TB, a w Samsungu tylko 150 TB.

Goodram już odstaje od powyższych cenowo o dobre 1,5 stówy przy pojemności 500 GB, więc raczej wybiorę coś z tych dwu.