SSD, a przyrost "mocy" w HP Ellitebook 2560p

(bbbb1) #1

Idąc za radą kolegi Gajwer w temacie "Jaki SSD do Asus'a X200MA" nabyłem laptopa jak w temacie(z procesorem i7). Niestety z dyskiem HDD. I w związku z tym mam znów pytanie, czy w tym "nowym" laptopie po wymianie HDD na sugerowany Goodram Iridium Pro 240GB odczuję wzrost wydajności pracy?

(Jaro070) #2

Tak

(system) #3

Znacząco :slight_smile:

(bbbb1) #4

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Teraz jeszcze muszę dociułać na wspomnianego SSD, bo trochę się wypykałem z kasy na “nowego” laptoka.

(system) #5

Daj znać jak sie podoba praca na SSD :smiley:

(bbbb1) #6

Nie wytrzymałem i zrobiłem debet na koncie. Montaż(GoodRam 240GB Iridium PRO) i instalacja przebiegła bez problemów, żeby nie powiedzieć banalnie prosto. A laptop faktycznie wyraźnie ożył. Uruchamianie i zamykanie systemu to dosłownie kilka-naście sekund(start ok. 15s, a zamykanie ok. 5s). Przyspieszyło również uruchamianie oprogramowania, np. WinAmp startuje w ok. 2s, Word w ok.1s., CCleaner jeszcze dobrze nie pomyślę, a już otwarty. Nie spodziewałem się, że nawet otwieranie stron internetowych dostanie kopa. Jak na razie nie żałuję wydanych 300PLN. Indeks wydajności dysku z 5,6 podskoczył na 7,9.

To i tak trochę sporo.

(bbbb1) #8

Taki czas startu mam gdy uruchomiony jest start Wi-Fi. Gdy uruchamianie Wi-Fi jest wyłączone to start systemu skraca się do ok. 10s. Wraz z systemem uruchamia mi się tylko Wi-Fi, Avast i Comodo. Za start systemu rozumiem moment gdy wszystkie ikony(w tray’u) przestają sygnalizować pracę(Avast, Comodo Wi-Fi) aktywność, a nie wyświetlenie się pulpitu. Pulpit wyświetla mi się po kilku sekundach.

(system) #9

Nom trohcę sporo ale powiedz jak uruchamiał sie bez dysku SSD ile to trwało?

(bbbb1) #10

Na HDD startował(do pełnej gotowości) ok. 30-40s.

Dla pełnej jasności oto parametry:

Win7HP x64

Procesor: i7-2620M (2,7 GHz)

Grafika: Intel HD Graphics 3000

RAM: 4GB