SSD, a przyrost "mocy" w HP Ellitebook 2560p

Idąc za radą kolegi Gajwer w temacie “Jaki SSD do Asus’a X200MA” nabyłem laptopa jak w temacie(z procesorem i7). Niestety z dyskiem HDD. I w związku z tym mam znów pytanie, czy w tym “nowym” laptopie po wymianie HDD na sugerowany Goodram Iridium Pro 240GB odczuję wzrost wydajności pracy?

Tak

Znacząco :slight_smile:

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Teraz jeszcze muszę dociułać na wspomnianego SSD, bo trochę się wypykałem z kasy na “nowego” laptoka.

Daj znać jak sie podoba praca na SSD :smiley:

Nie wytrzymałem i zrobiłem debet na koncie. Montaż(GoodRam 240GB Iridium PRO) i instalacja przebiegła bez problemów, żeby nie powiedzieć banalnie prosto. A laptop faktycznie wyraźnie ożył. Uruchamianie i zamykanie systemu to dosłownie kilka-naście sekund(start ok. 15s, a zamykanie ok. 5s). Przyspieszyło również uruchamianie oprogramowania, np. WinAmp startuje w ok. 2s, Word w ok.1s., CCleaner jeszcze dobrze nie pomyślę, a już otwarty. Nie spodziewałem się, że nawet otwieranie stron internetowych dostanie kopa. Jak na razie nie żałuję wydanych 300PLN. Indeks wydajności dysku z 5,6 podskoczył na 7,9.

 

To i tak trochę sporo.

Taki czas startu mam gdy uruchomiony jest start Wi-Fi. Gdy uruchamianie Wi-Fi jest wyłączone to start systemu skraca się do ok. 10s. Wraz z systemem uruchamia mi się tylko Wi-Fi, Avast i Comodo. Za start systemu rozumiem moment gdy wszystkie ikony(w tray’u) przestają sygnalizować pracę(Avast, Comodo Wi-Fi) aktywność, a nie wyświetlenie się pulpitu. Pulpit wyświetla mi się po kilku sekundach.

Nom trohcę sporo ale powiedz jak uruchamiał sie bez dysku SSD ile to trwało?

Na HDD startował(do pełnej gotowości) ok. 30-40s.

Dla pełnej jasności oto parametry:

Win7HP x64

Procesor: i7-2620M (2,7 GHz)

Grafika: Intel HD Graphics 3000

RAM: 4GB