SSD do codziennego użytku

Szukam SSD w formacie 2.5 - moja płyta główna nie obsłuży innych dysków. W tym momencie mam crucial bx100 250gb na system i hdd 500gb. Przez większość czasu komputer służy do gier. Celowałem w ceny ok 300-400zł i rozmiar 500gb. Wydaje mi się, że w tym budżecie najlepiej wypada Samsung 860 evo. Niewiele droższe są dyski 1tb - samsung 860 qvo i crucial bx500. O pierwszym wiem tyle że ma słabe pamięci qlc, drugi nie ma DRAM, więc oba wydajnościowo będą gorsze od 860 evo. Jednak czy odczuję to w codziennym użytkowaniu?
Drugie pytanie - czy któryś z tych nowych dysków będzie na tyle szybszy, że opłacać się będzie przerzucić system na niego?

Ja kupuję sprawdzone. Do mac mini, który miał HDD kupiłem 860 EVO 250GB i działa. Z miesiąc temu zaktualizowałem mu firmware i zero problemów. Kolega zaoszczedził i kupił ADATA i teraz gryzie się w język bo jakies problemy tak jak tu na forum. Po miesiącu w końcu sprzedał ADATA na Allegro i tez kupił 860EVO i ma święty spokój, tylko on kupił 1TB bo mu potrzeba tyle. Jaka masz płyte główną moze masz na dyski M.2 NVMe i w to warto zainwestowac zawsze bo róznica jest duża między SATA.ł

Asrock h97 performance. Tylko sata z tego co w instrukcji jest napisane.

Model Pro4 czy inny bo znajduje kilka modeli. Daj link do tej swojej ze strony producenta.

https://www.asrock.com/MB/Intel/Fatal1ty%20H97%20Performance/index.pl.asp

To bierz Samsunga. 5 lat gwarancji i wydaje się najsensowniejszym wyborem.

Do codziennego użytku kupiłbym raczej coś budżetowego jak cx400. Ale 860 evo jest obecnie w dobrej cenie więc się dosyć dobrze opłaca.

No właśnie się zastanawiam czy jeśli nie wykorzystuję komputera profesjonalnie to potrzebny mi konieczenie najszybszy dysk. Żeby tylko nie padł szybko i nie zwalniał przy zapełnieniu. Dlatego zaproponowałem większe dyski nieco przekraczające budżet. Mimo wszystko nie chcę wydawać 700zł na np evo 1tb.

Jeżeli ma to być dysk przechowujący dane np. filmy czy gry, to spokojnie możesz brać QVO.
Jeżeli dane na dysku będą często zapisywane i wydajność ma znaczenie, to znacznie lepsza będzie seria EVO.

Paśc może SSD za 300 zł jak i za 1500 zł jakiś profesjonalny. Na to nie ma reguły. Jednak sporo osób kupuje budżetowe dyski i zawsze jakieś problemy z montazem itp, a z Samsungami moze dlatego, ze mniej ludiz kupuje, albo dlatego, że bardziej dopracowane mniej ludzie mają problemów i pisza na forach.

Hmmm… kupiłem 1TB w zeszłym roku za 470 zł z rabatem 40 zł. Co by nie było jest to bardzo dobry dysk.