SSD do starego lapka? Do 400 PLN

Hej,

wiadomo, że ssd daje drugie życie starym sprzętom, jednak zastanawia mnie kompatybilność modeli dysków z … no właśnie na co patrzeć? Mój laptop to Asus X71SL z chipsetem SiS M671DX.

Sprzedawca w sklepie podpowiedział, że do starego laptopa nie warto szukać wyszukanych modeli dysków bo tylko zwiększam szansę, że coś nie zagra. :slight_smile:

Lapek służy od ponad 2 lat i ma posłużyć kolejne 2 lata. Obecnie mam 320 GB HDD w jednej komorze. SSD bym wykorzystał na system więc wystarczy mi 60GB i siedział by w 2 komorze lapka.

Czy ma rację? :wink: Jeśli tak to czy mam szukać jakiegoś A-Data, czy coś innego? Szukam rozwiązania w cenie do 400 zł maks i chciałbym się teraz zdecydować, zwłaszcza, że ceny wszystkiego idą w górę i raczej nieprędko mogę liczyć na obniżki cen. :wink:

Czy taki?

http://emobilne.pl/samsung-470-64gb-ssd … -1643.html

■■■?

może chodziło mu o stary lapek, że posiada port ATA?

przecież wszystkie dyski normalnie śmigają o ile jest port sATA, czy to 3letni sprzęt, czy wczorajszy

No wlasnie - posiadasz sprzet klasy Core2duo, wiec taki SSD to bedzie dla niego naprawde porzadnym kopem. Takze wiecej pamieci RAM by sie przydalo - 2GB styknie, nawet o 2x2 mozesz sie pokusic, DDR2 do laptopow sa wzglednie tanie, ostatnio na allegro patrzalem do swojego to znalazlem za 64 zl 2GB w kosci Samsunga. Z moich doswiadczen to wlasnie HDD najbardziej spowalnia reakcje laptopow. 5400RPM lub nawet 4200RPM przy zasmiecionym sofcie od producenta naprawde robi swoje… Jezeli SSD to takze Windows 7 sie przyda, nie wyobrazam sobie tego na XP i Vista. Te systemy nie sa przystosowane do takich smakolykow, funkcje TRIM i tym podobne.

Dzięki za odpowiedzi. Lapek ma od początku 3GB DDR2, a 4GB to maks jego możliwości. Póki co i tak nie wykorzystuję całości także to w ostatniej chwili zrobię. Na pewno prędzej rzucę się na proca czterordzeniowego. :wink: Obecny sys to win7 64Bit i działa elegancko, ale jak przyjdzie mi odpalić jakieś złożone aplikacje to o maatko. :lol:

I tak w cenie do 400zł:

OCz Agility 3 60GB ?

OCzTECH OCz SSD Vertex2 Series 60GB SATA2?

Samsung 470 Series 64GB (Mz-5PA064/EU)?

O tym osatnim słyszałem, że nie zaliczył jak do tej pory większego fakapu. I na tym mi zależy. :wink: Żebym podłączył, skonfigurował i się nie przejmował. :wink:

skusil bym sie na Samsunga. Jezeli juz masz 3 GB RAM to wporzadku - nie ma sensu dorzucac. Jezeli masz mozliwosc 4-rdzeniowego proca to warto sie skusic. Chociaz… hm… nie pamietam abym widzial laptopa z 4-rdzeniowym procesorem Intela. AMD predzej ale Intel… Nie wiem

A odczuwalne będą te niższe prędkości odczytu i zapisu? Chodzi mi o faktyczne odczucia w pracy na codzień.

Dodane 06.11.2011 (N) 21:21

Odpiszcie mi proszę, bo zamierzam jutro skoczyć do sklepu po niego. :wink: Zwłaszcza, że znalazłem taki dysk:

http://www.proline.pl/?p=SLD3-25SAT3-60G

Mieści się on w moim budżecie i z tego co widzę, to ludzie nie najeżdżają na niego zbyt często. :wink: